Urlop w Hiszpanii – co warto wiedzieć

Posted on: 4 listopada 2021, by :
Podróż do Hiszpanii to same walory, w końcu to doskonały klimat, wszędobylskie słoneczko, doskonałe jadło a także ogólnie świetny humor.
Jednak nawet w czasie wczasów zdarzają nam się przypadki łagodnie mówiąc frustrujące, wypływające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku dobrych manier u jednych czy też drugich ale tylko i wyłącznie z różnic kulturowych pomiędzy naszymi rodakami a Hiszpanami oraz reguł panujących w obydwu państwach.

Jeśli zatem wyruszacie do Hiszpanii i chcecie uniknąć niekoniecznego napięcia w restauracji, aptecznym punkcie czy w kolejce do autobusu, zapoznajcie się z naszym skrótowym informatorem.
hiszpania

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
ekwipunek

Autor: Pavlo Boyko
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc w Hiszpanii koniecznie musicie się wybrać na jarmark a więc mercadillo czy też rastro, na tym ostatnim odkryjecie przeważnie antyki, rzeczy używane czy też po okazyjnych cenach. Na targu skosztujecie autentycznej hiszpańskości, posłuchacie zachęcających do kupn sprzedawców i do tego z pewnością nie wyjdziecie z pustymi rękami dlatego że oferta warzyw, owoców oraz owoców morza powala. Na stoiskach przeważnie obowiązuje kolejka czy „se pide a la vez” a wtedy najlepiej poszukiwać kontaktu wzrokowego ze sklepową i czekać aż zapyta: „¿Qué te pongo, guapa?”
Ażeby wejść do autokaru musicie ustawić się w kolejkę i zaufajcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autobusu wchodzi się przednimi drzwiami, natomiast biletów na autokary miejskie nie kupi się w kioskach tylko u kierowcy.

Należy mieć ze sobą nieduże nominały albowiem kierowca może po prostu nie móc zbyć biletu. Autobusy nie zatrzymują się na każdym jednym przystanku, stąd powszedni fakt, wciśnięcia guzika STOP gdy chcecie wysiąść jest bardzo istotny.

Czy komentarze z www pod tym wpisem Cię zaciekawiły? Może masz ochotę coś do nich dodać? Będzie to dla nas zapewne szalenie ważne.

Taka jest Hiszpania.