Piękna hiszpańska wyspa – w jaki sposób ją zwiedzać najbardziej efektywnie

Posted on: 13 stycznia 2022, by :
Gdy na dworze jest coraz zimniej i ponuro większość z nas wraca myślami do skończonych wakacji i upalnych dni przepełnionych słońcem. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego – w Europie i na świecie jest mnóstwo miejsc, gdzie jeszcze końcowych miesiącach roku jest bardzo gorąco i temperatury są dwa razy wyższe niż w kraju.

Port

Autor: Udo Schröter
Źródło: http://www.flickr.com
Można więc z powodzeniem wybrać się tam na dłuższy weekend. Warto rozważyć chociażby Majorkę. Majorka to najcieplejsza wyspa archipelagu Balearów w zachodniej części Morza Śródziemnego. Lato jest tu wyjątkowo długie i gorące, a zima łagodna. Wyspa oferuje dostęp do czystej wody gwarantując możliwość długiego odpoczywania na plaży przy nadmorskim wybrzeżu, tudzież romantycznych spacerów o blasku słońca. Dla amatorów nurkowania czysta woda oferuje także niemałą gratkę, gwarantując niezapomniany podwodny świat do nurkowania. Jednak wyspa to nie tylko cudowna roślinność i morze, to także możliwość zwiedzenia pięknych budowli i okolic. Z ciekawą architekturą spotkamy się chociażby w stolicy Palma de Mallorca, która jest również jednym z najważniejszych portów Balearów.

Deptak

Autor: Per Sander Helenius
Źródło: http://www.flickr.com

Malowniczo prezentują się również małe miasteczka, które niejednokrotnie zachowują urok tradycyjnej budowy przenosząc nas w zupełnie inny świat. Przykładem może być miasteczko Soller czy Deia, które słynie z kamiennych domów i wąskich uliczek oraz sadów oliwnych malowniczo rozciągających się po wyspie.

Oczywiście Majorka ma także mnóstwo standardowych atrakcji do zaproponowania – nocne kluby, Spa, korty i tym podobne. Na jesieni, jak w większości miejsc turystycznych ruch jest mniejszy, więc to doskonały sposób na skorzystanie z rozmaitych atrakcji dla wszystkich, którzy nie przepadają za tłumami.

Zresztą biura podróży właśnie jeżeli chodzi o Majorkę proponują klientom bardzo interesujące oferty last minut na jesień. Jeżeli zatem mamy dostępnych kilka dni wolnego w tym czasie warto zobaczyć to piękne miejsce, przez niektórych uważane za prawdziwy raj na ziemi.

Szukasz podobnych materiałów na omawiany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź do serwisu (http://hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje) a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Tutejszych plaż i okolic po prostu nie można nie zobaczyć. Warto przyjechać tu z kimś bliskim czy choćby ze znajomymi i spędzić miło czas na tej pięknej śródziemnomorskiej wyspie.