Piękna hiszpańska wyspa – w jaki sposób ją zwiedzać najbardziej efektywnie

Posted on: 10 października 2018, by :
Gdy na dworze jest coraz zimniej i ponuro większość z nas wraca myślami do skończonych wakacji i upalnych dni przepełnionych słońcem. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego – w Europie i na świecie jest mnóstwo miejsc, gdzie jeszcze końcowych miesiącach roku jest bardzo gorąco i temperatury są dwa razy wyższe niż w kraju.

Port

Autor: Udo Schröter
Źródło: http://www.flickr.com
Można więc z powodzeniem wybrać się tam na dłuższy weekend. Warto rozważyć chociażby Majorkę. Majorka to najcieplejsza wyspa archipelagu Balearów w zachodniej części Morza Śródziemnego. Lato jest tu wyjątkowo długie i gorące, a zima łagodna. Wyspa oferuje dostęp do czystej wody gwarantując możliwość długiego odpoczywania na plaży przy nadmorskim wybrzeżu, tudzież romantycznych spacerów o blasku słońca. Dla amatorów nurkowania czysta woda oferuje także niemałą gratkę, gwarantując niezapomniany podwodny świat do nurkowania. Jednak wyspa to nie tylko cudowna roślinność i morze, to także możliwość zwiedzenia pięknych budowli i okolic. Z ciekawą architekturą spotkamy się chociażby w stolicy Palma de Mallorca, która jest również jednym z najważniejszych portów Balearów.

Deptak

Autor: Per Sander Helenius
Źródło: http://www.flickr.com

Malowniczo prezentują się również małe miasteczka, które niejednokrotnie zachowują urok tradycyjnej budowy przenosząc nas w zupełnie inny świat. Przykładem może być miasteczko Soller czy Deia, które słynie z kamiennych domów i wąskich uliczek oraz sadów oliwnych malowniczo rozciągających się po wyspie.

Oczywiście Majorka ma także mnóstwo standardowych atrakcji do zaproponowania – nocne kluby, Spa, korty i tym podobne. Na jesieni, jak w większości miejsc turystycznych ruch jest mniejszy, więc to doskonały sposób na skorzystanie z rozmaitych atrakcji dla wszystkich, którzy nie przepadają za tłumami.

Zresztą biura podróży właśnie jeżeli chodzi o Majorkę proponują klientom bardzo interesujące oferty last minut na jesień. Jeżeli zatem mamy dostępnych kilka dni wolnego w tym czasie warto zobaczyć to piękne miejsce, przez niektórych uważane za prawdziwy raj na ziemi. Tutejszych plaż i okolic po prostu nie można nie zobaczyć. Warto przyjechać tu z kimś bliskim czy choćby ze znajomymi i spędzić miło czas na tej pięknej śródziemnomorskiej wyspie.