W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Posted on: 28 kwietnia 2021, by :
Pomimo, że za oknami trwa w najlepsze polska złota jesień, to już dzisiaj warto pomyśleć o zimowej eskapadzie w góry na stok. Odpowiednie przyszykowanie się do zimowego szaleństwa na stoku stanowi podwalinę udanego oraz bezpiecznego szusowania.
Na pewno trzeba mieć na uwadze, że jazda na nartach, to nie wyłącznie miłe spędzanie czasu wolnego, lecz też ogromny wysiłek fizyczny.

zima
Pomimo, iż na szczyt wjeżdżamy się kolejką, to już sam zjazd wymaga stosownych umiejętności oraz nie lada kondycji. Brak uprzedniego przygotowania się do jazdy na nartach może udaremnić nawet znakomicie zaplanowany wypad. Stąd zawczasu trzeba rozpocząć przygotowania do zimowego szaleństwa. Nierzadko organizowane są nie drogie wyjazdy studenckie narty również powinno się odpowiednio przygotować .
Wyposażenie

Źródło: pixabay.com
wyjazdy studenckie narty

Autor: Pałac Brzezina
Źródło: http://www.palacbrzezina.pl/
Mogłoby się zdawać, że w czasie jazdy na snowboardzie bądź nartach angażowane są tylko mięśnie nóg. Nic bardziej mylnego. Owszem, to dokładnie ta część organizmu w najogromniejszym stopniu pracuje podczas białego szaleństwa, jednak narciarstwo angażuje właściwie wszelkie muskuły ludzkiego organizmu. Bardzo silnie pracują też mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie poprawnej postawy ciała, tak zwane muskuły posturalne. Nie należy zapominać także o gigantycznych obciążeniach, które w trakcie jazdy na snowboardzie albo nartach wpływają na stawy oraz więzadła.

Jeśli po przeczytaniu powyższego postu w dalszym ciągu masz jakieś wątpliwości, to sprawdź poza tym to ważne opracowanie (www.coraltravel.pl/wakacje/Egipt) – są tam pokrewne treści.

ćwiczenia modelujące przygotowujące do wyjazdu na narty powinny skupiać się przede wszystkim na polepszeniu wytrzymałości siłowej.

Wynika to z faktu, że w trakcie szusowania po na nartach nie musimy pokonywać nie wiadomo jak dużych oporów. Maksymalne obciążenie stanowi ciężar ciała czasem podniesiona o plecak. Dlatego dużo ogromniejsze znaczenie ma wytrzymałość mięśni.