Kiedy najlepiej pojechać do Turcji?

Posted on: 23 listopada 2022, by :
Turecka wiosna jest na dużym obszarze kraju zielona i pełna życia.
Po zimie, obfitej w opady, a w poniektórych rejonach także w śnieg, nastaje okres ciepłych dni, jednak jeszcze nie skwarny.

agencja

Autor: blmurch
Mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Temperatura wreszcie przekracza 20 stopni, natomiast w maju można się już spodziewać, iż do 20 stopni nagrzeje się woda. Tylko z wyprawą na wschód kraju, gdzie zima bywa dłuższa i śnieżna, powinniśmy zaczekać na późną wiosnę, dla przykładu czerwiec. W miesiącu czerwcu temperatura wody na Tureckiej Riwierze może osiągnąć już nawet dwadzieścia pięć stopni. Należy dodać, iż kwiecień i maj to „czas przygotowawczy” do właściwego sezonu, zatem możemy się spodziewać obniżonych cen. Będzie też mniej ludzi niż w sierpniu i lipcu. Wycieczkę na wiosnę, w czasie od kwietnia do czerwca włącznie, mogą rozważyć także osoby, które trudzą się w trakcie letnich spiekot, przekraczających trzydzieści stopni.

linie lotnicze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Późny czerwiec oraz lipiec a także sierpień to czas, w jakim Turcja – https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Turcja:3 – z Niemiec będzie bardzo oblegana przez podróżników. Plaże w kurortach są pełne, dlatego że i pogoda murowana – nie musimy się obawiać, że deszcz jak też przesłonione obłokami niebo zepsują nam urlop. Także zachód (Stambuł) i wnętrze Turcji są upalne oraz suche. Możemy dostać bezmiar świeżych owoców – dojrzałe są już czereśnie i morele.

Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać, lepiej odwiedzić niektóre popularne miejsca, przykładowo stambulskie Wyspy Książęce albo Pamukkale w środku tygodnia. W czasie weekendów bowiem, prócz turystów, miejsca owe zwiedzają również Turcy.