Planujesz letnie wyjazdy? Zacznij wypatrywać ogłoszeń już teraz!

Posted on: 7 czerwca 2023, by :
Mimo że do wakacji jeszcze dużo czasu, wielu z nas planuje już czas wypoczynku i szuka do tego, dokąd się wybrać tym razem. W rzeczywistości jednak priorytetem nie powinno być sondowanie „gdzie”, lecz raczej „co” zamierzamy robić.

Od tej odpowiedzi powinniśmy uzależnić swój wybór celu podróży.
trasy rowerowe pomorze

Autor: Sham Hardy
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście reakcja na pytanie „co?” jest dużo bardziej kłopotliwa. Posiadamy przecież tak obszerny wachlarz szans! Może teraz pragnęlibyśmy spróbować czegoś, o czym od dawna marzyliśmy lub co dotychczas zdawało nam się niemożliwe – np. skok na bungee, rejs (Polecamy rejsy statkiem mazury) jachtem po Mazurach, zobaczenie oryginalnego zakątka? A może na odwrót, po intensywnym roku chcemy w czasie urlopu westchnąć, zrelaksować się, przeznaczyć czas tylko dla siebie i przykładowo wybrać sobie miłe trasy piesze w odludnych strefach, którymi będziemy mogli przechadzać się? Proszę bardzo! Ostatecznie dobre wspomnienia z wypoczynku nie muszą polegać jedynie na drogocennych souvenirach i urzekających fotkach.
Wskazane jest też zastanowić się, jak bardzo z energią chcemy spędzić urlop, ile wysiłku fizycznego zaplanować. Mierzmy siły na zamiary – jeżeli codziennie nie ruszamy się za dużo, podróż na wspinaczkę w Alpy bądź na Słowację nie stanie się najlepszym planem. W takim wypadku może lepiej wynająć bicykl i zorganizować malowniczą wycieczkę objazdową? Jeżeli chcemy zobaczyć ustalone trasy rowerowe Pomorze jest w stanie nam zaproponować szereg naprawdę ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, do jakich dojazd jest mało lub przeciętnie wymagający.

Także osoby z słabą kondycją powinny dać sobie na nich radę. Dla bardziej zaawansowanych również się tam znajdzie mnóstwo propozycji.
Najważniejsze to zaplanować wakacje rozsądnie i pamiętać zwłaszcza o własnym komforcie.