Co warto zwiedzić w Wenezueli?

Posted on: 21 marca 2023, by :
Obieżyświatów przyciągają tu nie wyłącznie uroki pięknych plaż, lecz też krajobrazy, niespotykane w innych rejonach świata. Andyjskie wierchy na zachodzie, piaszczyste wybrzeża nad Zatoką Maracaibo, dudniąca życiem stolica Caracas.

Wenezuela zaspokoi wszelkie podróżnicze smaki. Co trzeba zobaczyć wybierając się do tego kraju? Na zachodzie Wenezueli wznoszą się monumentalne andyjskie wierzchołki Cordillera de Merida, sięgające pięć tysięcy m n.p.m.. Zdobycie Pico Bolivar to wyzwanie dla fanów trekkingu. Magnesem jest także dorzecze Orinoko z najwyższym (mierzącym 1054 m) wodospadem na świecie Salto Angel. By jednak do niego dotrzeć, musimy najpierw długo płynąć tratwą po rzece.

Chcesz dowiedzieć się więcej informacji na omawiany temat? Więc odsyłam do serwisu (https://primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo interesujących informacji opisujących przedstawiany wątek.

Po drodze mijać będziesz typowe indiańskie obejścia pobudowane na palach. Nawodne konstrukcje zbudowane z trzcin tworzą jedyne w swoim rodzaju osady.

Podróżując na wschód od dorzecza Orinoko, przybędziesz do gigantycznego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zaszokują cię niesamowite formacje skalne, tworzące w pustynnym środowisku nieomal księżycowy krajobraz.A gdy zapragniesz odrobiny wypoczynku, pojedź nad Zatokę Maracaibo, słynącą z ślicznych piaskowych wybrzeży i barwnych raf koralowych. Poza porą wilgotną ( maj – wrzesień) temperatury dosięgają tam 28°C. Spragnieni wrażeń miejskich powinni koniecznie zwiedzić metropolię Wenezueli, Caracas. Metropolia znajduje się w niewielkiej dolinie otoczonej przez Masyw Centralny oraz El Avila, na wysokości około 900 metrów nad poziomem morza.

Będąc w stolicy koniecznie trzeba zwiedzić leciwą część Caracas, mianowicie Plaza Bolivar, otoczoną reprezentacyjnymi budowlami. Tam mieszczą się także siedziby prezydenta i parlamentu. Najtańszą wersją wycieczki jest Wenezuela (serwis internetowy) z Niemiec.