Kierunki naszych wakacyjnych wypraw bywają rzeczywiście różne

Posted on: 19 maja 2021, by :
Jest jednakże jeden szczegół, który bardzo często się powtarza – bardzo wielu podąża tam, gdzie zawsze jest słoneczna pogoda. Ciepłe państwa to w wielu przypadkach najpopularniejszy kierunek.

Cóż, to dowód na to, iż kochamy leniwy wypoczynek (http://www.eccotravel.eu/madagaskar/) na rajskich plażach zalanych słońcem. U nas nie zawsze pogoda dopisze, lecz wybierając kraj z ciepłym klimatem tę gwarancję słonecznej pogody mamy każdorazowo. Gdzie udajemy się najczęściej? Włochy, Grecja, Hiszpania, a zwłaszcza należące do niej Wyspy Kanaryjskie – to są najpopularniejsze miejsca do wspaniałego wypoczynku naszych rodaków. Czy to jedynie tęsknota za ciepłem nas tam tak ciągnie? Najpewniej nie, choć ciepły klimat ma również bardzo duże znaczenie. Wybierając Wyspy Kanaryjskie czy Grecję mamy sposobność podziwiania zupełnie różnych krajobrazów, niespotykanej u nas na co dzień roślinności. No i to jasne zabytki też bywają ogromnie istotne. Dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych także nie są tutaj bez znaczenia. Ogromnym wabikiem są też niewątpliwie przepiękne plaże z białym piaskiem i lazurową wodą, romantyczne zatoki – tego wszystkiego nie posiadamy na co dzień i z pewnością i to pociąga mocno.
widok na Giewont

Autor: O.Horbacz
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby zwrócić uwagę na dodatkowy aspekt. Wypoczynek (www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-dorada/) nad rodzimym polskim morzem do niewielkich wydatków nie zalicza się, a ponadto w sezonie na plażach jest duży tłok.

Na rajskich plażach w ciepłych krajach nie napotkamy na takie problemy, a dodatkowo koszty nie okazują się aż tak wysokie, by nie mieć możliwości sobie na taki wypoczynek pozwolić. To w ogromnym stopniu decyduje o tym , iż tak chętnie wybieramy dalekie, ciepłe miejsca.