Atrakcje Szklarskiej Poręby

Posted on: 29 listopada 2022, by :
W okolicach Szklarskiej Poręby wydobywano onegdaj pegmatyty, poszukiwano ametystów i złota. Jedną z pozostałości po owej historii jest Czerwona Jama – wysoka na 4 metry pieczara, która powstała podczas wydobywania pegmatytów.

śpiwory dla dzieci

Źródło: http://iltex.pl/
W samej Szklarskiej Porębie warto zachwycić się architekturą – miejscowość jest zabudowana oryginalnymi domkami z XIX oraz początków XX wieku. Na potoku Kamieńczyk stoi Młyn św. Łukasza z XVIII w., kolejną atrakcją będzie dom braci Hauptmannów, wzorowany na sudeckich drewnianych budynkach, należy zobaczyć także Wlastimilówkę, budynek, w którym mieszkał a także pracował kiedyś malarz Wlastimil Hofman, uczeń artysty Jacka Malczewskiego.
szklarska hotel

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com
Trasy na szlakach turystycznych naokoło Szklarskiej Poręby umożliwiają aktywnie spędzić czas. Dwugodzinna marszruta (trakt czerwony, potem czarny) do Wodospadu Kamieńczyka umożliwia pooglądać po drodze efektowne skały – Krzywe Baszty a także Krucze Skały. Do kaskady Szklarki wiedzie troszeczkę dłuższa, trzygodzinna trasa – przechodzimy przełomem rzeki Kamiennej i potoku Szklarka, podziwiając wieże skalne; na trasie znajduje się także Czerwona Jama. Ładne krajobrazy na Góry sprawdź buty do wspinaczki) Izerskie a także Karkonosze oferuje szlak na Zakręt Śmierci, który jest fantastycznym punktem widokowym (szlak czerwony, potem czarny). czas wyprawy to blisko dwie i pół godziny. Czterogodzinna wycieczka szlakiem niebieskim oraz zielonym prowadzi Białą Doliną poprzez góry Izerskie.

W okolicy Szklarskiej Poręby jest nieco wyciągów a także tras narciarskich (na stokach Szrenicy – mniej więcej 20 km zjazdowych szlaków). Warto również skorzystać z Kolei Izerskiej.https://www.kormoran-rowy.pl/kontakt rowy nad morzemTaka właśnie jest Szklarska hotel w owym mieście należy rezerwować nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.