Szklarska Poręba: Atrakcje, co powinniśmy zwiedzić

Posted on: 27 sierpnia 2023, by :
Ze Szklarskiej Poręby prowadzi dużo turystycznych szlaków – miejscowość jest położona w dolinie Kamiennej, na styku Karkonoszy oraz Gór Izerskich.
Jednak również w samej Szklarskiej Porębie oraz jej okolicach czeka na turystów dużo atrakcji.

Co trzeba tutaj zobaczyć? Szklarska Poręba jest to miejscowość z tradycjami, zabudowana starymi drewnianymi domkami. W sąsiedztwie jest mnóstwo atrakcji.
Pomnik przedstawiający kobietę

Autor: SkinClinic
Źródło: SkinClinic
Pośród nich najwięcej jest atrakcji powiązanych z naturą.

Czeka na Ciebie interesująca treść (www.epack.com.pl/) – trzeba wejść w zaznaczony link i tam opracowaliśmy dla Ciebie wiele dodatkowych wątków.

Koniecznie warto zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy z nich, Szklarki, to wodospad spadający z progu skalnego z wysokości około 13 m, inny – wodospad Kamieńczyka – jest najwyższy w Karkonoszach, ma 27 m. Za wodną kurtyną znajduje się wykuta pieczara – Złota Jama. Do wodospadu Szklarki można dojść zielonym lub czarnym szlakiem krajoznawczym, do Kamieńczyka czerwonym bądź czarnym.

W Szklarskiej Porębie nie brak atrakcji dla dzieci. To przede wszystkim Dinopark, z replikami dużych gadów, kinem 3D a także wioską indiańską. Następny park rozrywki mieści się w środku miasta – można się tutaj bawić na zjeżdżalniach, zaś zimową porą na lodowisku. Atrakcją Szklarskiej Poręby są także linowe parki, w tym także Park Odkrywców z trzema trasami o rozmaitym szczeblu trudności, rozmieszczonymi na przestrzeni jednego hektara, z najwyżej usytuowanym w naszym kraju tarasem widokowym. Kiedyś w Szklarskiej Porębie produkowano kryształowe szkło. Stara huta Josephine już nie funkcjonuje, lecz można wpaść do prywatnej Leśnej Huty, znajdziesz tu kiosk ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy produkcji szkła.

W Szklarskiej Porębie działają także Muzeum Mineralogiczne oraz Muzeum Energetyki. Tyle atrakcji ma Szklarska apartamenty w tej miejscowości rezerwować trzeba z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.