Po raz pierwszy na stok? Ten przewodnik podpowie Ci w jaki sposób się przyszykować

Posted on: 31 stycznia 2023, by :
Jazda na nartach staje się z roku na rok coraz bardziej popularna a próbują jej Polacy w każdym wieku.
Co powinien wiedzieć początkujący narciarz? Prezentujemy poradnik dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart na nogach, a pragnęliby zacząć przygodę z tym sportem.

Choć wszystko zdaje się proste – narty, kurtka i śmigamy w dół stoku – w realności jest trochę bardziej zawiłe oraz wymaga przygotowań. Na początek, zabierzmy się za nieodzowny ekwipunek. Jest go troszkę więcej aniżeli tylko narty, ale na szczęście większość z niego możesz wypożyczyć. Inwestowanie w kupno kosztownego oprzyrządowania nie ma sensu, kiedy jesteśmy debiutujący, bo może okazać się, że zwyczajnie nie polubiliśmy tego sportu. I chociaż wypożyczalnie w pobliżu stoków przeważnie są doskonale wyekwipowane, o niektóre rzeczy należy jednakże zatroszczyć się przed wyjazdem.
samoloty

Autor: Melinda Seckington
Źródło: http://www.flickr.com
SPA

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z rzeczy, od których należy zacząć, są buty narciarskie. Nawet jeśli zamierzamy je wypożyczyć, dobrze jest z pomocą fachowca wyselekcjonować należyty rozmiar już wcześniej. Zwykle na początku buty musimy przetestować, przespacerować się w nich po sklepie oraz sprawdzić ich wygodę.

Przygotowaliśmy dla Ciebie istotny link (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/) – tam odkryjesz masę intrygujących wiadomości oraz treści. Nie ociągaj się tylko klikaj!

Pewien dyskomfort jest zawsze obecny na początku sezonu, nawet u obeznanych narciarzy, lecz stopy nie mogą boleć. Sprawdzenie odpowiedniego typu oraz rozmiaru przed wyjazdem, może pomóc nam oszczędzić troszkę czasu w wypożyczalni.

Z tego samego powodu do wypożyczalni powinniśmy przybyć wcześnie rankiem – ceny są za dobę, zatem nawet jeśli nie zamyślamy zacząć zjeżdżać od razu to będziemy mogli uzyskać lepsze wsparcie. Dobrze zorganizowane wyjazdy studenckie narty to świetna rzecz!