Jak przygotować się do górskiej ekskursji?

Posted on: 27 lutego 2019, by :
Eskapada w góry to niesłychanie przyjemny sposób spędzenia czynnie czasu, z korzyścią dla naszego wigoru. Ładne, otaczające pejzaże pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie a ruch na świeżym powietrzu to tylko zdrowie.
Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, że w górach może być także niebezpiecznie.

mapa

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
Gwałtowne zmiany aury a także temperatur, ograniczona widoczność albo po prostu ogromne przemęczenie mogą być przyczyną wypadków czy też nieprzyjemnych wydarzeń na szlaku. Jak w takim razie przygotować się na górską eskapadę, by uniknąć tych nieprzyjemności?
spacery
Dobrze zaplanowana trasa to podstawowa sprawa, to dokąd się wybieramy w dużej części wpływa na to w jaki sposób należy się przyszykować. Co innego, kiedy idziemy na Spacer jedną z górskich kotlin, gdy w każdym momencie możemy ekspresowo wrócić, a zupełnie co innego, gdy wyruszamy na wierzchołek górski a sam powrót z górskiego szlaku może zająć nam parę godzin. Czas będziemy mieć ograniczony poprzez porę dnia, możemy przechadzać się od wschodu do zmierzchu i to pierwszy fragment planowania marszruty. Należy zejść z gór wtedy, kiedy jest jasno. Wbrew panującym bardzo często zwyczajom nie spaceruje się po górach w sandałach albo tym bardziej w klapeczkach. Buty górskie są najważniejsze jednakże pozostała część kreacji też ma znaczenie.

Jeśli chcesz zgłębić dokładniej dane na prezentowany wątek, to zobacz tu rzetelne informacje, zawierające uzupełniające newsy.

Odziewamy się warstwowo oraz zależnie od panującej wokół temperatury nakładamy kolejne czy też zdejmujemy.

Nawet, gdy panuje słoneczna aura w naszym plecaku musi się znaleźć ciepły polar, kurtka przeciwdeszczowa, w chłodniejsze miesiące warto wziąć czapkę a także rękawice. Przydać się może również druga para skarpet.