Wyjazd nad jezioro

Posted on: 19 lipca 2023, by :
Trudno ukryć, iż gdy słyszymy o wakacjach nad wodą, to dokładnie morze przychodzi nam na myśl . Polskie jeziora to niedoceniany, a jakże drogocenny skarb, jaki faktycznie warto odkryć.
Niewątpliwym pozytywem klimatu, panującego nad jeziorami jest to, że wpływa na nas nieomal od początku pobytu.

Mauritius

Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
rajgród

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie mamy zamiaru negować niewątpliwych dobrodziejstw relaksu nad morzem, ale by zachować sprawiedliwość musimy powiedzieć, że na skorzystanie z pełni pożytków morskiego klimatu wymagamy minimum dwóch tygodni. Łagodny klimat nizinny – w przeciwieństwie do morskiego, bodźcowego, gwarantuje dość stabilne ciśnienie , nie serwuje nagłych zmian pogody, dotkliwych wiatrów a także nie stanowi obciążenia dla organizmu. Na aklimatyzację starczą więc już 3 dni.
Wbrew mniemaniom poniektórych, nad jeziorami zupełnie nie jest monotonnie! To idealne miejsce do zaczęcia przygody z pływaniem, ponieważ woda w zbiornikach stojących będzie spokojna i wystarczy ledwo parę ciepłych dób, aby stała się dość ciepła. Poza rozrywkami przy brzegu możesz skorzystać z wielu atrakcji, jak choćby rejsy łódką bądź rowerkiem wodnym.

A w międzyczasie majówka na kocyku, spacer do pobliskiego gaiku, jak też obowiązkowo – nauka łapania ryb! Co prawda nizinny klimat będzie świetny dla osób z częstymi zakażeniami dróg oddechowych, jednak w ich przypadku bardziej rekomendowane będą obecne na tych terenach lasy iglaste, jakie wydzielają eteryczne olejki, wspomagają oddychanie i aktywizują układ immunologiczny.

aktualny wpis%link%I wiek jest obfity w mnogość przeróżnych informacji. Najważniejsze wydaje się być to, by być na bieżąco – wejdź więc w aktualny wpis.

Co wybrać? Mogą być Mazurskie jeziora, może być także Rajgród.