Kierunek: stolica Grecji

Posted on: 21 marca 2023, by :
Kolebka demokracji i kultury europejskiej, jedna z najchętniej odwiedzanych metropolii Europy.
O Atenach możemy opowiadać w wielu kontekstach, bowiem ich historia jest bardzo bogata.

język

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Do wakacji, gotowi, start!

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Łączy się z rozwojem cywilizacji starożytnych, z których początek wzięły obecne kultury Europy. Metropolia Grecji jest bez ustanku zamieszkiwana oraz rozbudowywana od siedmiu tysięcy lat. Trudno zadecydować, co jest tu najważniejsze do zobaczenia, gdyż wiele z atrakcji, których nie odkryjemy w poradnikach, jest dla rezydentów Grecji tak samo ważnych i wartych uwagi. Ateny jest to stolica Grecji, będąca ważnym europejskim ośrodkiem kulturalnym i turystycznym – poczynając od Starożytności. Według mitologii greckiej, Posejdon i Atena brali udział w turniejach, by wywalczyć sobie prawa do tego najważniejszego miasta Greckiego miast. Mieszkańcy Aten na opiekuna chcieli boga, który najpraktyczniej ich obdaruje. Posejdon sprezentował Ateńczykom źródełko u zbocza Akropolu, natomiast Atena – drzewo oliwne, co zapewniło jej zwycięstwo w sporze.
góry

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com

Podróżnicy zazwyczaj odwiedzają sztandarowe atrakcje Aten, do których zalicza się głównie, architektoniczny zespół Akropolu: Erechtejon, Muzeum Akropolu. Podziwiać tam możemy Stoę Attalosa – zrekonstruowany obecnie starożytny portyk. Zwiedzający kierują się także w stronę Areopagu, forum Rzymskiego (antyczny rynek miejski) z tzw. Wieżą Wiatrów, Łukiem Hadriana jak też cmentarzem Keramejkos.

Ateny oferują także wiele wspaniałych spacerowych tras, jest także znakomicie skomunikowana (metro), a jeśli planujemy zwiedzać też obszary poza centrum – należy wynająć wóz. Grecja (w ofercie grecja z niemiec) z Niemiec wydaje się być najtańszą opcją takiej wyprawy.