Nad morze czy też nad jeziora, który kierunek wybrać?

Posted on: 15 grudnia 2020, by :
Nad jeziora czy może nad morze? To powszechny problem urlopowiczów. Każda z tych opcji ma swoje walory oraz minusy, a w naszej ojczyźnie na szczęście mamy ten komfort, iż można wybierać między wieloma opcjami.
Czasami można mieć tak zwane dwa w jednym.

busy

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym plusem nadbałtyckiego klimatu jest czyste, nadmorskie powietrze pozbawione kurzu, spalin oraz rozmaitych zarazków. Mieści natomiast jod, który zyskownie oddziałuje na organizm. woda w morzu również niesie dobrodziejstwa – oddziałuje na krążenie krwi, a fale są doskonałym masażem dla mięśni.

Ten materiał jest niezwykle pasjonujący, jednak bez ociągania zobacz także ten opublikowany tutaj (http://horyzont.net.pl/) w innym serwisie wpis – on również jest godny uwagi.

Nad Bałtyk powinny wybrać się szczególnie osoby z niedoczynnością tarczycy, uczuleniem, schorzeniami serca albo układu oddechowego. Nad morzem jest także mnóstwo atrakcji, takich jak kina, muzea, parki rozrywki etc. W razie paskudnej pogody nie będzie kłopotu ze znalezieniem alternatywy. Można też uprawiać sporty wodne, jak windsurfing. Jednak potrzeba dosyć dużo skwarnych dni, by woda zdążyła się nagrzać, zaś w sezonie odnalezienie miejsca na plaży czasem może graniczyć z cudem.

opinie
Nad jezioro natomiast powinny wybrać się osoby, jakie pragną ciszy oraz spokoju na łonie przyrody. Atmosfera takowych terenów oddziałuje antydepresyjnie na ustrój, a otaczające bory tworzą przecudowny mikroklimat. Taki Pobyt będzie służył w szczególności ludziom z problemami z narządami ruchu, z ciśnieniem a także z układem krążenia.

Kolejnym atutem jest to, że woda często jest czystsza i cieplejsza niż w morzu, zaś na plażach łatwiej znaleźć wolne miejsce. Kiedy planujemy wakacje z maluchami nad jeziorkiem nie musimy się o nie martwić tak, jak nad Bałtykiem.