Przydatne informacje o obrusach plamoodpornych, gdzie można je wykorzystywać.

Posted on: 8 marca 2023, by :
Z pewnością każdemu przydarzyła się historia, że przy dopiero co zastawionym stole nagle się pojawiła brudna plama z jedzenia. I nie wiadomo nagle, co robić, czy zmieniać szybko obrus, przy okazji robiąc spore zamieszanie, czy jednak dokończyć obiad w niezbyt komfortowych okolicznościach.

PRacownik

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem tego problemu mogą być obrusy plamoodporne, jakim żadne soki, zupy czy sosy nie będą straszne. Obecne są one na naszym rynku od niedawna, ale w tym okresie zyskały już słuszne uznanie wśród konsumentów. Największym bowiem ich plusem jest bardzo wysoka odporność na rozmaite plamy. Ponieważ wykonuje się je ze specjalnego tworzywa sztucznego, to nic nie będzie w nie wsiąkać, a tym samym zabrudzenia zwyczajnie nie będą się trzymać. Poza tym obrusy takie są pokryte odpowiednią powłoką ochronną, jaka jeszcze poprawia ich właściwości.

Bez zwłoki zobacz na stronie (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-katowice) analogiczne posty. Tam też znajdziesz coś emocjonującego, ponieważ prezentuje ona pokrewną tematykę.

Oczywiście nie oznacza to, że obrusy plamoodporne nie będą potrzebować żadnej pielęgnacji. Niezwykle istotne jest, aby powstałe plamy jak najszybciej zmyć, nie uszkadzając przy tym ochronnej powłoki. Jeżeli zrobi się to nieodpowiednio, to w pewnej chwili powłoka zostanie uszkodzona, a co za tym idzie może przestać chronić obrus.

Śnieżka

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych metod czyszczenia plamoodpornych obrusów jest przetarcie ich czystą gąbką, przy pomocy której będzie można zebrać większość zanieczyszczeń. Jeśli niezbędne będzie pranie, to należy dokładnie przestrzegać zaleceń wytwórcy. Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni, powinno się również używać łagodniejsze środki piorące, bez wybielaczy i mocnych płynów. Przeważnie obrusy nie będą wymagać prasowania, lecz to najlepiej sprawdzić czytając dokładnie metkę. Obecnie w sklepach dostępny jest coraz większy wybór najróżniejszych wzorów i kolorów.

Można więc dopasować obrusy do sytuacji, w której będą używane, zarówno pod względem kolorystyki jak i wielkości. A możliwości ich zastosowania są naprawdę nieograniczone. Doskonale sprawdzają przede wszystkim na różnego rodzaju imprezach takich jak studniówki lub wesela, ale też sporo osób używa ich podczas domowych przyjęć.