Pomysły na niedrogą wycieczkę do ciepłych krajów

Posted on: 3 września 2023, by :
Współcześnie Polacy podróżują w rozmaite miejsca na świecie – wybierane są zwłaszcza gorące tereny takie jak Egipt, Włochy czy Grecja. Ceny za wycieczkę znacznie spadają zwłaszcza po zakończeniu typowo wakacyjnych miesięcy lipiec – sierpień. Począwszy od września można wyszukać wycieczki naprawdę w dobrych cenach, przy czym w licznych krajach wciąż w tym czasie utrzymują się wyczekiwane warunki pogodowe, gdzie np. temperatury przekraczają 30 stopni i więcej, a w dodatku we wrześniu czy w październiku wybrzeża są mniej zatłoczone i lokalne ceny choćby za pamiątki także spadają.

wycieczka kajakiem

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco kłopotów z wyjazdami po niskich cenach mogą mieć single, szczególnie, jeżeli chodzi o wynajem pokoju. Problem polega na tym, że hotele i kwatery dysponują na ogół pokojami minimum dwuosobowymi, jeśli zaś posiadają pokój jednoosobowy to jego cena jest zazwyczaj dużo wyższa – nawet do 30% kosztów całej wycieczki. Wyjściem są pokoje promocyjne, różnie określane w zależności od hoteli i kwater, tutaj jednak w parze z niską ceną idą mniej elastyczne warunki: brak sposobności wymiany pokoju na inny czy też możliwość „dostawki”, czyli pojawienia się jakiegoś współlokatora. Należy się jednak spodziewać, że z czasem ciekawych ofert dla singli będzie się pojawiać więcej z tej przyczyny, że z każdym rokiem istnieje większe zainteresowanie tego rodzaju wycieczkami.

Przeczytaj, jakie informacje odnajdziesz pod tym hiperłączem (http://hotelpanorama.pl/konferencje/sale-szkoleniowe). Na pewno będą bardzo pasjonujące oraz warte zainteresowania, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

Już dzisiaj możemy odnaleźć chociażby w internecie dużo interesujących stron przeznaczonych właśnie dla singli, na których mają możliwość przejrzeć korzystne cenowo oferty do różnych miejsc na świecie.

Tanio podróż – czy wyjeżdżając w pojedynkę, czy w większej grupie – można zafundować sobie podróżując autokarem. Bardzo często jadąc do kraju jakim jest Grecja – więcej o Grecji na , Portugalia czy Hiszpania, jak również wielu innych, nawet bardzo odległych państw, można wybrać się właśnie autobusem dzięki czemu całościowy koszt wycieczki jest o wiele mniejszy. Minusem jest rzecz jasna długość trwania podróży, gdyż wycieczki autokarowe trwają na ogół kilka a nawet kilkanaście godzin w jedną stronę. Nie jest to więc opcja dla każdego, a ci co nań się decydują muszą zwłaszcza zwrócić uwagę na standard autobusów, którymi zamierzają wyruszyć na wycieczkę.