Jak możemy przygotować się do wyjazdu na stok?

Posted on: 24 listopada 2022, by :
Planujesz wyprawę w góry a także narciarskie wariactwo na stoku? Sprawdź koniecznie, jak najlepiej przyszykować się do wyjazdu na stok.
Nie ma nic w wyższym stopniu przyjemnego od ruchu na powietrzu.

Zimowe podróże a także czas białego wariactwa – przed nami . Pamiętaj, iż obok miejsca wyjazdu jak też sprzętu najistotniejsza jest nasza forma. Zadbaj aby przyjemności z jazdy po ośnieżonych pochyłościach nie zepsuła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak zatem przyszykować się do podróży na stok?
wyjazd narty

Autor: Bruce Skarin
Źródło: http://www.flickr.com
W nawale powszednich zadań tylko nieliczni mają szansę na systematyczny sport. Robota siedząca po 10 godzin dziennie, króciutki spacer na parking albo przystanek MZK. Jeżeli moment podbiegniemy, momentalnie dopada nas zadyszka. Wieczór spędzony przed TV albo w kinie. Tak zazwyczaj wygląda nasz dzień. Natomiast narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, który wymaga przygotowania. Trasy zjazdowe liczą z reguły od 1,5 do 4 km. Obolałe mięśnie natomiast odbierają nam frajdę z jakże krótkiego pobytu w górach i zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przygotuj się zatem najlepiej jak umiesz na ten wyjazd narty też powinieneś dobrze przygotować. Jeżeli decydujemy się na podróż powinniśmy odpowiednio przedtem zadbać o naszą kondycję. Przygotowania najlepiej rozpocząć co najmniej sześć tygodni przed wyjściem na stok. Ich celem powinno być przyzwyczajenie muskułów do charakterystycznego wysiłku. Na start 3 razy na tydzień możemy organizować sobie dłuższe przechadzki.

Nie unikajmy schodów – pozwoli to na stopniową poprawę naszej formy ogólnej i wzmocni mięśnie nóg.odnośnik do witryny (przeczytaj więcej w tym serwisie)Dobrym ćwiczeniem będzie również jazda na bicyklu, również stacjonarnym.