W jaki sposób muszą być wyposażone hotele z trzema gwiazdkami? Co jest w nich bardzo ważne?

Posted on: 11 marca 2022, by :
Czym muszą odznaczać się hotele 3-gwiazdkowe? Jak nam wiadomo są to miejsca o wyższym standardzie, jednakże w każdym państwie są różne standardy. To co w jednym miejscu uchodzi za luksus, w innym może być potraktowane jako coś podstawowego. Jak to wygląda w Polsce?

Pokój musi mieć najważniejsze wyposażenie, to znaczy łóżko, jeżeli jest dla jednej osoby, to powinno mieć wymiary 90×200 centymetrów, natomiast dwuosobowe – 140×200. W tym pomieszczeniu koniecznie musi być do dyspozycji szafa lub wnęka garderobiana, szafka nocna jak również biurko lub stół. Nie może tam zabraknąć krzesła dla każdego gościa, lustra oraz wieszaka ściennego na nakrycia wierzchnie. Nie zapominajmy oczywiście o odpowiednim świetle, to znaczy obowiązkowe jest światło górne, światło do pracy jak również lampka nocna.

W tego typu pokoju musi być bezpośredni oraz prosty dostęp do chociażby jednego gniazdka elektrycznego przy miejscu do pracy.

wyposażenie hotelowej łazienki

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Takie wyposażenie dla hoteli 3-gwiazdkowych to też dodatkowe udogodnienia, jak wykładzina dywanowa w całym pomieszczeniu albo dywaniki obok łóżka, jak również zasłony, szklanki albo inne naczynia do picia, woda butelkowana, telewizor, hotelowe materiały reklamowe, zestaw do wyczyszczenia odzieży oraz butów. W łazience także powinno być odpowiednie wyposażenie. Ważna jest wanna z baterią i prysznicem. Oczywiście musi tam być umywalka z blatem lub też półką oraz toaleta. W każdej łazience powinno być wyposażenie uzupełniające, to znaczy lustro, pojemnik na odpady, mydełka toaletowe, ręcznik, szklanka. Hotel (Nobu – wynajem sali konferencyjnej warszawa) powinien być oświetlony z zewnątrz oraz posiadać osobne wejście wyłącznie dla gości. Dowiedz się więcej o standardach wyposażenia hoteli:

Nad wejściem musi być zainstalowana osłona ochraniająca przed deszczem, może być jednak tak, iż wejście jest umiejscowione we wnęce. Droga dostarczania towarów musi być wyznaczona w osobnym miejscu, jednak nie odnosi się to do budynków będących w ciągłej zabudowie miejskiej. Przed wejściem powinno znajdować się miejsce do postoju na czas zjawienia się i odjazdu gości. W przypadku hoteli, które usytuowane są poza zwartą miejską zabudową niezbędne jest zagwarantowanie miejsc do parkowania, garażu lub choć miejsca na postój. Przy tym warto pamiętać, że przy hotelach obojętnie jakiej kategorii miejsca na parkingu powinny być strzeżone.