O egzotyce w nieco nietypowym wydaniu, czyli o wyjątkowych rozrywkach, jakie czekają na urlopowiczów w krajach Północnej Europy

Posted on: 8 października 2021, by :
W turystce egzotyka jest kojarzona z wycieczkami do państw położonych w sąsiedztwie Zwrotnika Raka lub Koziorożca, jak również Równika. Jeżeli jednak ktoś chce doświadczyć niezapomnianych wrażeń, ten wcale nie musi jechać tak daleko, szczególnie, że pobyt w Maroku czy Turcji może być dość ryzykowny. Kraje Europy Północnej proponują tymczasem wczasowiczom atrakcje, których zapewne nie powstydziłby się żaden tropikalny kurort.

zabawa
Trudno oczekiwać, że w rejonach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, lecz wycieczka na Islandię czy parodniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z całkiem innymi, chociaż równie wspaniałymi krajobrazami. Współcześni turyści mają jednak duże oczekiwania i podziwianie tamtejszej flory zdaje się być tylko dodatkiem do głównych rozrywek. Oczywiście w krajach takich, jak Norwegia czy islandia zorza polarna jest nie lada atrakcją. Do spisu cudów przyrody, które obligatoryjnie muszą zobaczyć goście należą także wspaniałe gejzery, cudowne fiordy czy wodospady.

gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś przez pięć albo sześć dni w tygodniu pracuje przed ekranem komputera, to w trakcie wakacji powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka bądź dłuższa wycieczka – https://eccotravel.eu/sri-lanka/ – na Islandię wcale nie musi kojarzyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas można tak zaplanować, żeby przed południem wybrać się w góry czy przez kilka godzin pojeździć na szosowym rowerze. Natomiast nocą niewiele państw jest tak urzekająco pięknych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wówczas niebo. Trzeba jednak wykazać się dużą cierpliwością, żeby zobaczyć to spektakularne zjawisko.

Obierając cel sierpniowych podróży warto szczegółowo zapoznawać się z propozycją biur podróży albo z treścią artykułów zamieszczonych w przewodnikach. Pozornie mało interesujący kierunek może w końcu okazać się idealnym.