W jaki sposób zapewnić sobie wyczyszczoną wodę w każdej sytuacji, czyli opis urządzeń do uzdatniania do wody.

Posted on: 5 marca 2022, by :
Woda jest konieczna do normalnego życia, bez niej człowiek wytrzyma najwyżej kilka dni. Ale mowa będzie tutaj o wodzie zdatnej do picia, bez żadnych wirusów, pasożytów i bakterii. O ile w krajach europejskich z dostępnością wody do picia nie ma problemów, bo jest ona dostępna praktycznie bez ograniczeń czy to w wodociągach, czy butelkowana w sklepach. Jednak niekiedy może się zdarzyć, że pojawia się problemy z dostępnością do dobrej jakości wody.

lifestraw

Autor: Ian Weddell
Źródło: http://www.flickr.com

Często tego typu sytuacje zdarzają się w czasie podróży do jakiegoś egzotycznego kraju – w nich woda nie zawsze ma należytą jakość i nie gwarantuje właściwego bezpieczeństwa. Propozycje: (Tutaj) Spożycie wody z zanieczyszczeniami w najlepszych wypadkach może się skończyć kilkudniowym bólem brzucha, lecz często problemy są dużo bardziej poważne. Dlatego też turystom wybierającym się w tamte regiony zaleca się spożywanie wody tylko z pewnych źródeł, ale niekiedy mogą być kłopoty z jej dostępnością. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzą się nowoczesne filtry i uzdatniacze, za pomocą jakich można oczyścić nawet bardzo brudną wodę.

Jednym z najskuteczniejszych na rynku modeli uzdatniaczy jest butelka LifeSaver. Niezwykle skutecznie usuwa ona praktycznie wszystkie pasożyty oraz bakterie, a oprócz tego większe mechaniczne zanieczyszczenia, dzięki czemu używać jej można praktycznie wszędzie. Jej ogromnym plusem jest duża wydajność – na jednym zestawie filtrów może oczyścić nawet do 6 tysięcy litrów. Często używane przed podróżujących są również różne filtry, w tym jeden z najpopularniejszych z tej rodziny, czyli bidon LifeStraw Go.

Czołg, survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Niezwykle wytrzymały i lekki bardzo dobrze będzie się nadawał na krótkie i długie wyjazdy, bardzo dobrze zabezpieczając na wypadek braku dostępu do odpowiednio czystej wody.

Jeśli zainteresował Cię ten post, to odnośnik tutaj pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Przy typowym użytkowaniu powinien wystarczyć na cały rok, i w tym czasie jest w zasadzie bezobsługowy. W czasie wędrówek duże znaczenie będzie także miało zapewnienie czystych ubrań, do tego celu doskonale będzie się sprawdzał kolejny interesujący gadżet, czyli torba piorąca Scrubba Bag.