Podróże last minute – wady i zalety. Wakacje dla szukających przygód.

Posted on: 19 maja 2021, by :
Wycieczki w trybie last minute stały się w pewnym momencie bardzo popularne, a biura turystyczne ścigały się w tworzeniu barwnych i kuszących ofert tego typu. Dla wielu osób to doskonała sposobność, aby wybrać się w wymarzone miejsce, za cenę, która nie przekracza możliwości domowego budżetu i nie spłucze konta rodziny na najbliższe kilka miesięcy.

wycieczki do tajlandii

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
meksyk last minute

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Ludzie, którzy wyjeżdżają zagranicę w trybie last minute (eccoholiday.com/last-minute/index.php?sortuj=1) bardzo często jako przyczynę podają bardzo korzystną ofertę oraz fakt, iż lipiec i sierpień w Polsce nie są zbyt gorące, a za granicą z pewnością pogoda będzie doskonała. Dzięki last minute wycieczki do Tajlandii, Egiptu albo Meksyku nie są już taką egzotyką- . Mając odłożone pieniądze i zaplanowany urlop, można opłacić wyjazd last minute nawet na dzień przed wyjazdem.https://www.eccoholiday.com/kontakt/centrala/ – więcej na ten temat tutaj -Za wyjazd typu Meksyk last minute trzeba od ręki zapłacić całą kwotę. Nie ma mowy o zaliczkach czy dopłatach. Jak wybierzemy taką wakacje – od razu trzeba zrobić przelew.

Ale co zrobić, jeśli mamy urlop zaklepany na początek wakacji, a niczego fajnego nie możemy wtedy znaleźć? W wielu zakładach pracy zmienianie urlopu jest niemożliwe, dlatego pozostaje nam szukać do oporu. Plusem wycieczki do Tajlandii wykupionej w systemie last minute jest to, iż obniżka może wynosić nawet 75% wartości wyjazdu, a wycieczka pozostaje stuprocentową ofertą i zawiera te same atrakcje jak wycieczka kupiona dużo szybciej. Dobrze jest jednak dokładnie wczytać się w regulamin przed kupnem, aby się upewnić, czy to prawda- kliknij ten link. Niestety, minusem w takiej sytuacji jest fakt, iż dostajemy pokoje o gorszym standardzie (np. z widokiem na parking). Meksyk last minute jest doskonałą propozycją, kiedy jesteśmy w stanie pozbierać się w 1 dzień. Przed wyjazdem w dalekie obszaru ziemi (na przykład do Indii) czasem należy się zaszczepić – gdy mamy krótki czas zbierania się do podróży nie mamy takiej możliwości.

Wakacje last minute stały się jednym z modniejszych haseł we współczesnej turystyce. Znajdziemy je w reklamach, wisi na afiszach każdego biura podróży. Agencjom podróży korzystniej jest obniżyć ceny na jakiś czas przez wylotem, gdyż chcą, żeby wszelkie miejsca zostały wykupione.