Za co warto polubić Karkonosze? – zobacz, jakie czekają cię tam atrakcje

Posted on: 17 lutego 2023, by :
Mimo, że pierwszym skojarzeniem z rodzimymi górami są na ogół ostre szczyty Tatr, Karkonosze nadal są chętnie odwiedzane przez turystów. Zimą, to raj dla narciarzy. Jesienią – Karkonosze idealnie nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym możemy poznać tu dużo godnych uwagi miejsc.

Karpacz tętni życiem cały rok. Puby i lokale, długi tor saneczkowy w centrum miejscowości czy miasto prawdziwych kowbojów w Ścięgnach zapewniają wspaniałe wspomnienia. Oprócz Śnieżki, Królową Karkonoszy, należy skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Kopę, zobaczyć Dziki Wodospad, oraz zwiedzić Świątynię Wang. Już dwa noclegi Karpacz wystarczą byśmy poznali atrakcje miasta.

Szklarska Poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com

Szklarska Poręba, w odróżnieniu do Karpacza to cudowna oaza spokoju. Stara się o opinię najbardziej atrakcyjnego polskiego kurortu. Pensjonaty, hotele oraz domy sudeckie z drewna zostały wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. W trakcie cieplejszych miesięcy, wśród mijanych na ulicach osób, spotkamy przede wszystkim przybyszów z plecakami, którzy zamiast dyskotek i dancingów wolą nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I chociaż hotele i pensjonaty przyciągają turystów wysokim standardem, coraz więcej Polaków wykupuje noclegi (warto zobaczyć zakres usług na: noclegi Nowy Targ od sprawdzonego portalu noclegowego) w domkach lub polach namiotowych. Niełatwo o bliższy kontakt z tak piękną naturą. Bo przecież po to przyjeżdża się do „Szklarskiej” – ze względu na przyrodę i rekreację. W zależności od pory roku, miasto gwarantuje nam sporo atrakcji. Miejscowość jest znakomitym celem wakacji z rowerem górskim. Każdy rowerzysta z łatwością korzystać może z długich kilometrów dróg asfaltowych czy ścieżek.

Namawiamy stosunkowo szybko zainicjować poszukiwania odpowiedniego noclegu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło np.: noclegi Szklarska Poręba, a ujrzymy imponującą listę ofert, z których na pewno wybierzemy odpowiednią.
Dobrze jest więc zapomnieć o dotychczasowych nawykach, feriach w ciepłych krajach i polubić polskie góry. Niezapomniane widoki, służący dobremu samopoczuciu klimat, ale także niezwykła atmosfera, to sposób na niezapomniany urlop. I w maju i w grudniu.