Kraków – miasto królewskie

Posted on: 4 grudnia 2023, by :
Zapewne każdy mieszkaniec naszego kraju choć raz był w Krakowie. To piękne miasto, do którego ściągają rzesze turystów nie tylko z naszego kraju, ale także z całego świata. Polacy często lubią wpadać do Królewskiego Miasto choćby na weekend, by móc poczuć jego wyjątkowy klimat.
Kraków – piękny o każdej porze roku

Nie jest ważne czy wybieramy się do Krakowa latem, czy zimą – miasto zawsze jest magiczne i zachwyca swym klimatem. Latem na pewno będziemy mogli oglądać wiele artystycznych i tanecznych pokazów na Rynku, będziemy mogli także odbyć wycieczkę łódką po Wiśle. Zimą natomiast będziemy mogli odbyć uroczy spacer wokół krakowskich Plant – to wąski „park”, który został utworzony wokół starego miasta. Powstał na miejscu dawnych murów miejskich. Są tu oczywiście stare drzewa i ławeczki. Uroku takiemu spacerowi w zimowy dzień dodadzą latarnie, których światło imituje dawne oliwne latarnie uliczne. Będzie zatem niezwykle romantycznie. Jeśli na spacer wybierzemy się z ukochaną, będziemy mogli wtulać się w sobie nawzajem z powodu zimna i nie tylko. Po pięknym spacerze każda z wielu restauracji lub kawiarenek przywita nas z radością, aby rozgrzać nas czymś pysznym do picia czy jedzenia.
Kraków

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Co trzeba zobaczyć w Krakowie?

Podręczniki do nauki języków

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Alicia A. L.
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków to miasto królewskie. Trzeba zatem skierować swe kroki na Wawel. Tam warto przejść się po pięknie usytuowanym dziedzińcu, z którego rozpościera się cudowny widok na Wisłę. Oczywiście powinniśmy także zwiedzić Katedrę oraz sam zamek. Jest tam wiele ciekawych eksponatów. Potem należy skierować swe kroki na Rynek. Jest tam Kościół Mariacki, który został wybudowany w stylu gotyckim na przełomie XIV i XV wieku. Warto do niego zajrzeć i podziwiać choćby piękny ołtarz stworzony przez Wita Stwosza. A w obrębie Starego Miasta warto po prostu się zgubić. Odłożyć na chwilę mapę i przewodnik i podziwiać stare kamienice. Każda z nich jest wyjątkowa i ma swoją historię. Warto poczuć magię tego miejsca.
Jakie muzea są warte polecania w Krakowie?
Ostatnimi czasy bardzo popularne w Krakowie jest Muzeum Rynek Podziemny. Jest to nowe (apartamenty na sprzedaż nad morzem) muzeum, które jest niezwykle interaktywne. Niemal wszystkiego można dotknąć – dlatego jest bardzo ciekawe dla dzieci. To tam możemy dowiedzieć się interesujących faktów o dziejach miasta.

Równie tłumnie odwiedzana przez turystów jest Fabryka Schindlera, gdzie możemy poznać historię Żydów podczas nazistowskiej okupacji Polski. Miłośnicy sztuki powinni obowiązkowo skierować swe kroki do Muzeum Narodowego, gdzie będą mogli podziwiać „Damę z łasiczką” Leonarda da Vinci.