Słoneczne Włochy zapraszają!

Posted on: 13 sierpnia 2021, by :
Państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata, którzy, raz sprawdziwszy co kraj ma do zaoferowania, chętnie do niego wracają w następnych latach. Co takiego jest w krainie pizzy i spaghetti, że nikt nie odjeżdża z niej niezadowolony?

Po pierwsze, położenie państwa. Włochy znajdują się we wprost stworzonym do odpoczynku miejscu –  suche i ciepłe lata sprawiają, że nikt spośród tych, którzy gustują w wysokich temperaturach i kochają słońce nie oprze się plażom. Warto zaznaczyć, że starczy ich dla każdego, kraj bowiem jest otoczony aż pięcioma morzami (Śródziemnym, Adriatyckim, Liguryjskim, Jońskim, Tyrreńskim).
Oprócz zwykłego relaksu, który zapewni nam pobyt we Włoszech, mamy szansę zwiedzić masę miejsc i zabytków znanych na całym świecie.
Przede wszystkim stolica państwa – historyczny Rzym. Swoją wycieczkę należałoby zacząć właśnie od tego miasta. To tam możemy zobaczyć Koloseum – starożytny amfiteatr, w którym w dalekiej przeszłości odbywały się krwawe walki gladiatorów. Później Panteon – okrągła świątynia na Polu Marsowym, miejsce poświęcone wszystkim bogom i zarazem jedna z najlepiej zachowanych budowli z czasów starożytnego Rzymu.
Co jeszcze warto odwiedzić?
molo

Autor: Gerard van der Schaaf
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście Bazylikę św. Piotra, główny cel obierany przez pielgrzymów z całego świata.

Spodobał Ci się nasz wpis? Więc na pewno masz chęć przeczytać coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w podany link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Na każdym odwiedzającym wywiera niesamowite wrażenie dzięki znajdującym się wewnątrz freskom, malowidłom i zdobieniom. W środku świątyni, w Grotach Watykańskich znajdują się sarkofagi papieskie i liczne kaplice.

Bez wątpienia warto też odwiedzić słynne miasto na wodzie – Wenecję. To właśnie ona przyciąga zakochanych (i nie tylko) z całego świata.

Czy pragnąłbyś zbadać wątek opracowany w tym tekście? Jeśli jesteś za, to czytaj w serwisie (https://primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/wczasy-seniora-nad-morzem/) kolejne interesujące informacje.

Możemy tam zorganizować sobie rejs gondolą po ulicach miasta, co jest idealnym sposobem na podziwianie zadziwiającej architektury oraz zwyczajny relaks, kiedy trochę opadniemy z sił po długim i intensywnym zwiedzaniu.

We Włoszech znajdziemy również Florencję, która, początkowo będąca miastem handlu i rzemiosła, teraz również ze swoimi licznymi pałacami i katedrami stanowi wielką atrakcję dla turystów.
Jak widać, Włochy oferują mnóstwo atrakcji i z pewnością każdy odnajdzie w tym słonecznym kraju coś dla siebie.

turyści przyjeżdżają tutaj właśnie ze względu na tę różnorodność – państwo proponuje zabytki z niesamowicie bogatą historią, możliwość relaksu na jednym z wybrzeży oraz oczywiście – wyjątkową i smakowitą włoską kuchnię, której, oryginalnej, we własnym kraju nie zasmakujemy.