Wiedeń i dynastia Habsburgów

Posted on: 18 lipca 2020, by :
Myśląc o Austrii niemal zawsze widzimy przed sobą jedną nazwę – jedno konkretne miejsce, które wręcz Musimy tam zobaczyć. Tym miejscem jest stolica owego państwa, czyli wspaniały i bogaty we niesamowitą historię Wiedeń. Jak się okazuje, jego początki „ukazały się” już 500 lat przed naszą erą i przez ten czas bardzo wiele się tam wydarzyło, a by móc to choćby opowiedzieć w skrócie, potrzeba by było wielu lat.

Jednak są pewne historie, które warto poruszyć już teraz, a które działy się w sumie (patrząc na przestrzał minionego czasu) jeszcze nie tak dawno.
Dynastia Habsburgów
Habsburgowie byli jak sie okazuje dynastią pochodzenia niemieckiego, której założycielem był Guntram Bogaty, który żył w X wieku. Wszelcy następni przedstawiciele dynastii panowali jednak nie tylko w miejscu jej założenia, sukcesywnie rozszerzając ród o następne państwa, wśród których znalazły się miedzy innymi: Niemcy, Włochy, Święte Cesarstwo Rzymskie, Czechy, Hiszpania, Portugalia, Burgundia, czy państwo Węgierskie i jeszcze kilka innych, tworząc swoiste imperium, a przynajmniej do jego utworzenia niego dążąc. 
Dawne ziemie Habsburgów obecnie
Jak łatwo się domyśleć, Wiedeń był miejscem, w którym Habsburgowie się „osiedlili”, gdzie był ich „główny dom”. Nie dziwi więc fakt, że to tam spoczywają ich „pozostałości”, które są naprawdę liczne i rozrzucone po całym Wiedniu. Jeśli przyjrzeć się dobrze miejscom, w których Habsburgowie żyli, od razu widać, że wokół tych miejsc praktycznie powstał obecny Wiedeń, gdyż wszelkie pozostałe po nich budowle są teraz najważniejszymi punktami całego miasta, znajdującymi się w jego ścisłym centrum.

Na pewno posłuży Ci dobra strona www z detalami, które tyczą się zamieszczonego tutaj tematu. Nie ociągaj się zatem i wejdź w podany niżej link.

Niezwykle łatwo jest wyobrazić ich sobie, jak spacerują po całym Wiedniu na piechotę, gdyż jak dobrze wiemy centrum miasta to najbardziej dogodne do życia miejsce, w którym znajdzie się wszystko co najważniejsze w całym mieście.

Wiedeń – zabytki pozostałe po Habsburgach
Panna Młoda, zimowa kreacja

Autor: Weselni Paparazzi
Źródło: abcslubu.pl
Jak to bywa w każdym miejscu na świecie, osoba bądź osoby panująca w danym miejscu zawsze pozostawiają po sobie znaki swojej ówczesnej władzy – bardzo często są to konkretne budowle czy pomniki i nie inaczej ma się sprawa z Habsburgami, którzy przecież władali swoim imperium bardzo długo.

Najważniejszymi miejscami pozostawionymi przez nich w Wiedniu to bez wątpienia Katedra św.

Masz chęć zdobyć świeże informacje na określony temat? To obejrzyj www (https://www.eccoholiday.com/hotel-grecja-alexandros-hotel-057693.html), na pewno dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twej pamięci.

Szczepana (która jest miejscem pochówku między innymi Księcia Rudolfa IV zwanego „Założycielem” oraz dokładnie 56 urn z wnętrznościami innych członków rodziny Habsburgów), czy Wiedeński zamek Hofburg, który był prawdziwym centrum ich władzy.