Odwiedź wielkopolski Poznań!

Posted on: 7 sierpnia 2019, by :
Ludzie jako cel swojej podróży obierają miasta, które mają wiele do zaoferowania: w których nie będą się nudzić, a czas spędzą w taki sposób, że swojego wyjazdu długo nie zapomną. Idealnym pomysłem na to jest stolica Wielkopolski – Poznań.
Poznań położony jest w środkowo-zachodniej Polsce nad Wartą.

Już tutaj poznać możemy pierwszą oferowaną przez miasto atrakcję, ponieważ w wiosenne, letnie i słoneczne dni codziennie nad rzeką zbierają się tłumy. Można spędzić czas w doborowym towarzystwie, wygrzewając się na słońcu i smażąc przekąski na grillu – oczywiście legalnie. Zarówno grillowanie, jak i spożywanie alkoholu jest na tym obszarze dozwolone. Mamy więc możliwość w czasie swojego odpoczynku napić się tam przysłowiowego piwa, zrelaksować się oraz poznać wielu nowych ludzi. To samo dotyczy wypoczynku nad jeziorem Malta, nad którym znajdują się termy maltańskie oraz jedna z największych galerii w Poznaniu.
szkolenie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Dla tych, co preferują spędzać czas w klubach i pubach również atrakcji nie zabraknie. Poznań praktycznie o każdej porze dnia i nocy tętni życiem; śmiało można powiedzieć, że w tym mieście zawsze jest dokąd pójść. Czy to do spokojnej, przytulnej kawiarenki, eleganckiej restauracji (zaraz po spektaklu w jednym z poznańskich teatrów), czy też właśnie do jednego z klubów muzycznych, których w centrum miasta nie brakuje.

Co z zabytkami?
Jeśli chodzi o interesujące obiekty historyczne, Poznań z pewnością nas nie zawiedzie. Po obiedzie, kawie czy przekąsce na Starym Rynku śmiało możemy zabrać się do zwiedzania.

Zajrzyj do tego serwisu i kontynuuj oglądanie (http://www.eholiday.pl/noclegi-uniejow-45611-hotel.html) atrakcyjnych wpisów. Jest ich tam dużo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

Oprócz kolorowych kamienic dokoła placu, znajduje się tu słynny renesansowy ratusz, którego początki sięgają aż XIV wieku. Codziennie w południe mamy szansę usłyszeć z jego wieży hejnał Poznania, a zaraz potem zobaczyć czarujące, bodące się koziołki, co już od dawna uchodzi za znak rozpoznawczy miasta.

Podążając wyżej wspomnianym szlakiem Warty dotrzeć możemy na Ostrów Tumski – z najstarszą w Polsce katedrą archidiecezjalną  od lat wpisany jest w panoramę Poznania. Oprócz tego miasto obfituje w tereny zielone – mnóstwo parków, mniejszych lub większych, z historią (jak np.

Cytadela) lub bez historii, za to równie mocno przyciągających turystów na krótki odpoczynek pomiędzy kolejnymi dawkami zaczerpywanych informacji o mieście.
Co najlepsze, Poznań jest na tyle uwielbiany przez turystów, że ci jednorazowi szybko stają się stałymi bywalcami. Nawet mieszkańcy uważają go za pełne uroku miasto, w którym tak naprawdę niczego nie brakuje.