Kraków i Warszawa – najciekawsze miejsca w Polsce

Posted on: 4 listopada 2021, by :
Do najbardziej popularnych miejscowości w naszym kraju, każdego lata odwiedzanych przez setki tysięcy odwiedzających, zalicza się Kraków i Warszawa. Ze stolicą jest sprawa jasna, jest największą miejscowością w naszym kraju, w niej mają swoje siedziby największe firmy i koncerny.

Ale oprócz tego proponuje dużą ilość interesujących miejsc i atrakcji turystycznych. Na pewno warty odwiedzenia jest Zamek Królewski, Ogród Łazienkowski i Pałac Kultury i Nauki, ale zapomnieć nie można o licznych muzeach i

Krakowski plac

Autor: traveljunction
Źródło: http://www.flickr.com

historycznych miejscach. Przebywając trochę więcej w Warszawie można też odwiedzić Centrum Kopernika, gdzie zwiedzający się sporo dowiadują o otaczającym nas świecie. Kraków zaś, jako dawna stolica władców, jest pełny historycznych miejsc i budynków. Rynek Krakowski wraz z Kościołem Mariackim i Sukiennicami jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie, a przecież to tylko niewielki fragment krakowskich atrakcji. Bezwzględnie trzeba też zobaczyć Wzgórze Wawelskie czy też przespacerować się prześlicznymi uliczkami Kazimierza (jedziesz do Krakowa? zobacz ).

Udając się do Krakowa lub Warszawy należy nieco wcześniej zastanowić się nad zarezerwowaniem odpowiedniej kwatery. Co prawda obie te miejscowości dysponują obszerną bazą noclegową, to jednak ilość turystów i zwiedzających jest też spora, i może się okazać, że z dnia na dzień może nie udać się nic zarezerwować.

Noclegi Kraków są niezwykle różnorodne i dopasowane do oczekiwań wszystkich odwiedzających tę miejscowość. Bez większych problemów można więc znaleźć pięciogwiazdkowe hotele, wygodne apartamenty, a oprócz tego najtańsze pokoje w hostelach dla studentów i młodzieży.zalecam tę ofertę – https://www.eccotravel.eu/izrael/ -Stolica jeśli chodzi o noclegi również będzie mieć sporo do zaoferowania, w tej miejscowości największą popularnością cieszą się wszystkie hotele i hostele. Wśród pracowników firm, którzy co jakiś czas muszą stolicę odwiedzić popularne są również apartamenty Warszawa, ich dużym plusem jest to, że są kompletnie wyposażonymi mieszkaniami, przez co doskonale nadają się na krótsze lub dłuższe delegacje.