Gdzie należałoby spędzić urlop i wczasy w Polsce? Czy znasz atrakcyjne miejsca w naszym kraju?

Posted on: 12 lipca 2021, by :
Planując wczasy czy też urlop, nieraz myślimy o rejonach zagranicznych – Paryż, Kostaryka, Włochy lub Egipt – te i mnogość innych miejsc każdego roku przyciąga sporo turystów z całego świata, również z Polski. To prawda, że zagraniczne rejony są istotnie zachwycające i zdołamy tam zobaczyć mnogość rzeczy, których nie ma w Polsce, chociaż nie znaczy to, że nasz kraj nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Wprost przeciwnie, w Polsce odszukamy wiele ładnych, zapierających dech w piersiach i atrakcyjnych regionów, jakie warto zwiedzić.

Jeżeli ubóstwiasz spacerować po górach, to urlop w Polsce zdołasz spędzić przykładowo w Zakopanem. Zakopane to ładna i malownicza miejscowość, która proponuje mnogość tras górskich i turystycznych, zarówno tych prostszych, jak także trudniejszych. Jadąc do Zakopanego, możemy też zatrzymać się w Krakowie – dawnym królewskim miastu. Krakowskie zabytki, takie jak na przykład Wawel albo Sukiennice na pewno Cię zachwycą, podobnie jak sam Rynek Główny, który jest naprawdę zachwycającym miejscem. Będąc w Krakowie, powinno wybrać się również do dzielnicy żydowskiej, inaczej na słynny Kazimierz.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to do zweryfikowania (http://www.astorhotel.pl/dzieci/) są kolejne wątki na stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

wakacje

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

Miłośnicy jezior i obszernych, zielonych przestrzeni z pewnością ochoczo wybiorą się na Warmię i Mazury. Dowodzi tam cisza oraz spokój, poniektóre domy oddalone są od siebie o dużo kilometrów, nie ma tam zgiełku i szumu miasta. W takim miejscu niewątpliwie spędzimy doskonały urlop, równocześnie korzystając z bogactwa polskich jezior. Na Mazurach i Warmii odkryjemy także gospodarstwa agroturystyczne, w jakich bez problemu będziemy mogli zarezerwować nocleg. Nie brak tam również hoteli i kwater prywatnych.

Na rozległą uwagę zasługuje również nasze ładne, polskie morze, jakie przyciąga nie tylko Polaków, ale także turystów zagranicznych. Mnóstwo innych mórz nie może równać się z naszym Bałtykiem, wobec tego jeśli lubisz spędzać wakacje w gorących regionach, uwielbiasz wylegiwać się na słonecznych plażach i zażywać morskich kąpieli – pojedź do takich miejsc jak na przykład Świnoujście, Łeba czy Dąbki. Odkryjesz tu również fenomenalne nadmorskie kurorty.