Idealne miejsca w Polsce na spędzenie letniego wypoczynku

Posted on: 5 sierpnia 2020, by :
Szwajcaria Kaszubska wchodzi w skład Pojezierza Kaszubskiego. Pięknie ukształtowany krajobraz, znajdujące się tu licznie szlaki rowerowe, wodne i narciarskie sprawiają, że do tej części naszego kraju każdego sezonu przybywają tłumy turystów, którzy chcą wypocząć z dala od pędu ogromnych miast.

Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo niezwykłym. Na turystów czeka tutaj blisko siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami. To najprawdziwszy raj dla miłośników wędkowania i zbierania grzybów. W tutejszych jeziorach spotkać można okonie, sielawy i szczupaki. W sezonie letnim lasy pełne są grzybów oraz jagód. Zawsze uśmiechnięci mieszkańcy bardzo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej również z zagranicy, turystów. Zdecydowana większość z nich jako pamiątkę z regionu przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje bardzo dużo magicznych miejsc, jednym z nich jest Chmielno – jedna z cieszących się największą popularnością miejscowości o charakterze wypoczynkowym na Kaszubach, określana często kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

jezioro

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miasteczko to przeprowadzony został znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod poniższym linkiem i czytaj również (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ROYAL_BELVEDERE/6965/40-2728-24FF.html) na ten temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Szlak Kaszubski przebiega przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największy rozgłos nadał jednak miasteczku najstarszy w całej Polsce skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Sprzyjające położenie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest często odwiedzana przez turystów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że mieszkańcy zadbali o stworzenie świetnej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przybywający turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze oferuje je zaś w znajdujących się tutaj bardzo licznie pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach agroturystycznych. W lecie turystów jest jednak tak dużo, że trzeba rezerwować nawet kilka miesięcy wcześniej noclegi (rzuć okiem na zakres usług na – norbitbooking gliwice apartament) Wdzydze bowiem jest na chwilę obecną wyjątkowo popularne. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam dłuższy czas. Kaszuby są tak piękne, że naprawdę trzeba tam pojechać na więcej niż tylko na jeden dzień. To region, w którym każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś interesującego.