Idealne miejsca w Polsce na spędzenie letniego wypoczynku

Posted on: 24 stycznia 2021, by :
Szwajcaria Kaszubska wchodzi w skład Pojezierza Kaszubskiego. Pięknie ukształtowany krajobraz, znajdujące się tu licznie szlaki rowerowe, wodne i narciarskie sprawiają, że do tej części naszego kraju każdego sezonu przybywają tłumy turystów, którzy chcą wypocząć z dala od pędu ogromnych miast.

Szwajcaria Kaszubska jest regionem bardzo niezwykłym. Na turystów czeka tutaj blisko siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami. To najprawdziwszy raj dla miłośników wędkowania i zbierania grzybów. W tutejszych jeziorach spotkać można okonie, sielawy i szczupaki. W sezonie letnim lasy pełne są grzybów oraz jagód. Zawsze uśmiechnięci mieszkańcy bardzo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej również z zagranicy, turystów. Zdecydowana większość z nich jako pamiątkę z regionu przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje bardzo dużo magicznych miejsc, jednym z nich jest Chmielno – jedna z cieszących się największą popularnością miejscowości o charakterze wypoczynkowym na Kaszubach, określana często kaszubskim Saint-Tropez. Przyjeżdżających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

jezioro

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miasteczko to przeprowadzony został znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski.

Zajrzyj do opisu, który znajduje się pod poniższym linkiem i czytaj również (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ROYAL_BELVEDERE/6965/40-2728-24FF.html) na ten temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Szlak Kaszubski przebiega przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największy rozgłos nadał jednak miasteczku najstarszy w całej Polsce skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Sprzyjające położenie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest często odwiedzana przez turystów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że mieszkańcy zadbali o stworzenie świetnej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przybywający turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze oferuje je zaś w znajdujących się tutaj bardzo licznie pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach agroturystycznych. W lecie turystów jest jednak tak dużo, że trzeba rezerwować nawet kilka miesięcy wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest na chwilę obecną wyjątkowo popularne. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam dłuższy czas. Kaszuby są tak piękne, że naprawdę trzeba tam pojechać na więcej niż tylko na jeden dzień. To region, w którym każdy bez wątpienia znajdzie dla siebie coś interesującego.