Dlaczego turyści uwielbiają piękne, tajemnicze Bieszczady, baza noclegowa tego regionu

Posted on: 3 stycznia 2023, by :
Jednym z najbardziej uroczych zakątków naszego kraju, a na pewno najbardziej dzikim i odludnym, są Pieniny. Góry te leżą w południowo wschodnim rejonie naszego kraju, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy szczyt będzie miał niewiele więcej niż 1300 metrów, ale nie da się im odmówić niesamowitego uroku.

polańczyk

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawionych piechurów są również trochę groźne, bo pienińskie ścieżki niekiedy są dość ciężkie, a ze względu na niedostępność trzeba sobie samemu dawać radę w niesprzyjających sytuacjach.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie mieszkanie na sprzedaż warszawa, który tam miejscu odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Turyści odwiedzający Pieniny lubią je przede wszystkim za brak przejawów cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z przyrodą. W Pieninach nie spotka się przepełnionych promenad, na jakich lansują się celebryci, ani czterogwiazdkowych hoteli. Wszystko jest jeszcze naturalne, w miejsce to przyjeżdżają ludzie, którzy faktycznie pragną poczuć piękno i magię tego obszaru, a nie ci, którym zależeć będzie na pokazywaniu się. Dobrze to zresztą widać po górskich szlakach, w szczególności tych znajdujących się na uboczu. Nie spotka się na nich tłumów turystów, jak ma to miejsce w innych górach, lecz prawdziwych turystów, którzy bardzo dobrze wiedzą, w jakim celu do tego miejsca przyjechali – pieniny szlaki.

Pieniny

Źródło: www.morguefile.com
Lecz jeżeli nawet Pieniny są uznawane za niedostępne i dzikie, to nie powinno się mówić, że są mało przyjazne dla turystów. Wręcz odwrotnie, są oni zawsze mile widziani, lecz różnica pomiędzy Pieninami a innymi regionami Polski jest taka, że nie istnieje tam wszechobecna komercja. Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta tego regionu, i dzięki temu właśnie góry te mają stałe grono ludzi, którzy je wręcz kochają. Jedynym miejscem, w którym niestety widać tę niespotykaną w innych regionach pienin komercję, jest Solina. Miasteczko to leży przy wybudowanej przed kilkoma dekadami zaporze, i stało się nieformalną stolicą tego rejonu, każdego lata przyciągającą setki tysięcy turystów. Baza noclegów tego rejonu w dużej mierze skupia się właśnie dookoła tego jeziora, oferując sporą liczbę pensjonatów i prywatnych kwater, ale pieniny noclegi – zobacz: , schroniska gdzieś wysoko w górach.