Czy faktycznie można zwiedzać świat za niewielkie pieniądze?

Posted on: 9 lipca 2021, by :
Na początku powiedzmy sobie jedno – nigdy nie trzeba obawiać się samolotów. Codziennie na Ziemi giną tysiące osób w choćby wypadkach na szosie – tak czy siak zdecydowana większość ludzi nie obawia się jazdy samochodem. Z lataniem samolotem powinno być tak samo. Naturalnie wypadki lotnicze mają miejsce, ale nie są częste. Choć niewątpliwie są bardzo medialne – to nie dziwi, bo kiedy już dochodzi do przykrego zdarzenia, generalnie ginie wiele osób. Na całe szczęście liczba takowych zdarzeń jest niewielka, w szczególności na europejskich trasach.

Lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Bo kiedy pasażerowie lotu z Warszawy do Sztokholmu bądź ludzie lecący z Madrytu do Glasgow mieli ostatnio jakieś problemy? Trzeba także tak jakby spróbować walczyć z tezami osobników, którzy sądzą, że nadal lot samolotem jest wygórowanym wydatkiem.

Prawda jest taka, iż często samolot z Warszawy do na przykład Oslo jest niższym wydatkiem, aniżeli bilet na pociąg z Białegostoku do Zakopanego. W dzisiejszych czasach na całe szczęście latanie samolotem jest całkiem tanie. Mowa w tym momencie wyłącznie o lotach na tereny Europy, choć i na ceny połączeń lotniczych z Nowym Jorkiem czy Dubajem także trudno się uskarżać.

I Polacy odkryli tanie latanie – przede wszystkim w rachubę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie bliskich oraz znajomych, lecz również rośnie ilość Polaków, którzy po prostu zwiedzają interesujące miejsca.

Zapraszamy – kliknij tu (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia) i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie nowe oraz interesujące artykuły.

Niby i kiedyś samoloty były względnie rozpowszechnionym rodzajem transportu, ale właśnie tanie bilety lotnicze spowodowały, że znacząco wzrosło zapotrzebowanie Polaków na usługi samolotowe.

Samoloty w różnych cenach

Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com

Aby móc bez dwóch zdań niedrogo latać, np. za kilka złotówek zobaczyć Bolonię, trzeba kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli chcemy wylecieć w niedzielę, a kupujemy bilet w przykładowo piątek, nie możemy oczekiwać bardzo atrakcyjnych cen. W większości przypadków rezerwacja za pomocą karty także jest w stanie dać znaczne obniżki. Oczywiście nie płacimy za bagaż podręczny, ale jeśli w grę wchodzi walizka, to już musimy dopłacać za bilet. Sporo blogów traktuje odnośnie latania samolotem, a więc z pewnością warto zaznajomić się z ciekawymi blogami.

Sposobów jest wiele – nie ma problemu z tanim lataniem.