Szkolić się w dzisiejszych czasach – podstawowa sprawa. Kto z tego rezygnuje być może straci najwięcej w tej zawodowej pogoni

Posted on: 13 maja 2022, by :
Rzadko już można spotkać w teraźniejszych czasach branże, w których pracownicy nie nie mają obowiązku regularnego podnoszenia kwalifikacji. To raczej reguła niż wyjątek, że szkolenia odbywają się raczej często, ponadto odbywają się konferencje i seminaria.

Być może w jednym miejscu takie wydarzenia są mniej spotykanie, w innych bardziej, ale nie podlega wątpliwości, że mamy do czynienia z nimi raczej w każdym miejscu. Z drugiej strony, to czy ktoś udaje się na szkolenia zależy tez od jego pozycji w firmie, albo od tego, czy sobie może na to pozwolić.

apartament

Autor: nhow
Źródło: Kaldewei

Jeśli ktoś jest dość wysoko w hierarchii danej firmy to właściwie szkolić się powinien cały czas. Inwestuje się w takiego pracownika pieniądze, gdyż po pewnym czasie zwrócą się one z nawiązką, na czym skorzysta cała organizacja. Żeby jednak być tak „dotowanym” pracownikiem powinno się mieć wysokie stanowisko lub mieć wysokie kwalifikacje. Najczęściej takie posiadają menadżerzy, dyrektorzy czy specjaliści do spraw IT.

Do tego zbioru można też zaliczyć inżynierów czy programistów komputerowych, to są zawody, cieszące się znacznym powodzeniem. Nie brakuje też zdolnych freelancerów, z tym że oni muszą sami sobie opłacać szkolenia (Polecamy hotel Park).

Jeśli absorbują Cię opisywane w tym tekście kwestie i masz ochotę poczytać więcej informacji na taki temat – kliknij tutaj (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/meetings-events/).

A czy stać ich na to zależy od ilości zleceń. Czasem nie mogą pochwalić się dobrymi zarobkami, bo albo mieli mały zastój w interesie albo musieli inaczej wydawać pieniądze. Często zaś brakuje im na to czasu. Taka jest przecież prawda, że freelancerzy muszą pracować siedem dni w tygodniu i choć będą organizować sobie czas, to nie jest nieuniknione, że akurat wykonanie zlecenia przypadnie im na weekend, czyli w czasie, kiedy akurat odbywa się jakieś szkolenie.

Co do bazy szkoleniowej w Polsce, to w ostatnich latach znacznie rozszerzyła się oferta różnych ośrodków. Przykładowo w dużych miastach można spotkać piękne sale konferencyjne, a obok nich hotele, w których można wykupić nocleg na czas szkolenia. Takie miejsca możemy znaleźć w każdym dużym mieście w naszym kraju, na przykład hotele Poznań czy sale konferencyjne Poznań. Można powiedzieć, że kiedy planujemy organizować takie szkolenie to nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca, gdyż naprawdę powstało bardzo wiele ośrodków szkoleniowych.
Opracował