Z jakiego powodu należałoby pojechać do Tajlandii oraz co w tamtym miejscu trzeba zobaczyć?

Posted on: 6 września 2021, by :
Dzisiaj możemy podróżować po wszystkich krajach świata. Mamy do wyboru albo własny pojazd, statek lub ofertę biura turystycznego, które wynajętym autobusem zawiezie nas w konkretne miejsce.

Ślub i wesele w stylu vintage

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
tajladnia

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z naszych ukochanych miejsc na wczasy jest Tajladnia. Zazwyczaj wolimy jakiekolwiek miejsca rzadko odwiedzane, jednak kraj ten posiada coś wyjątkowego w sobie. Coś co przyciąga turystów każdego roku. Jadąc na wakacje – (domki do wynajęcia kaszuby) do takiego państwa, należałoby zastanowić się, co chcielibyśmy odwiedzić i co należałoby w tamtym miejscu obejrzeć. Nawet jeżeli zdecydowaliśmy się leżeć na plaży, to będąc w Tajlandii warto zarezerwować sobie 3-4 dni na wyjazd do Bangkoku. Trzeba zobaczyć leżącego Buddę czy też zajrzeć do Świątyni Szmaragdowego Buddy. Dobrze jest na kwaterę w Tajlandii wybrać Chinatown.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do nowej strony, gdzie znajdziesz atrakcyjne posty – kliknij w link mauritius last minute.

Jest to w najwyższym stopniu kolorowa oraz klimatyczna dzielnica miasta. Interesujący jest pływający targ około sto km od Bangkoku. Wszyscy podróżnicy chętnie go odwiedzają, jednak ceny są bardzo wysokie. Z drugiej strony przyciąga oczy malowniczymi łodziami, olbrzymią ilością owoców i ślicznymi sprzedawczyniami. Z powodu znacznych cen nie należy nastawiać się na jakieś olbrzymie zakupy. Korzystniej kupić sobie kokosa i cieszyć się pięknymi widokami.

470 kilometrów od Bangkoku mieści się piękny plac z ruinami królestwa, jakie wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można by zwiedzać spacerując pieszo albo jeżdżąc na rowerze. Z uwagi na to, że miejsce jest oddalone od stolicy, można by je zwiedzać na spokojnie i bez tłumów. Motel można by tutaj odnaleźć bardzo prędko. 80 km od stolicy jest Ayutthaya. Można się tam dostać wynajętym autem. Trzeba jednak nieco czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie.

Należałoby jednak wynająć samochód, gdyż daje on dużą niezależność i można dojechać w każde miejsce tam, gdzie tylko będziemy chcieli. Do obejrzenia są mnogie pomniki, ruiny pałaców czy też świątyń.