O polskich miastach – jest wzrost a może gorzej?

Posted on: 3 maja 2022, by :
Polskie ośrodki miejskie naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze niedawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe zdjęcia, szarzyzna bowiem panoszyła się w każdym miejscu. Lata zaniedbań i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, iż po dziś dzień widać te negatywy.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, współcześni architekci także dość często zawodzą nas swoimi pomysłami. Jest nudno i bez pomysłu. Niemniej, jest lepiej, z pewnością ładniej i porządniej.

W każdym kraju są określone wady, które albo uderzają od razu i konkretnie (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (kiedy trochę gdzieś pomieszkamy i dostrzeżemy denerwujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakowoż my jako Polacy musimy wstydzić się właśnie od razu.

Czy na danej witrynie www (https://primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/) znalazłeś wszelkie poszukiwane treści? Jeżeli czujesz brak, to namawiamy na następną. Wejdź w podany link i voila.

Relikty przeszłości, a także nowe budynki – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane rażą swoją beznadzieją. Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich wygląda po prostu okropnie, są postawione w złym miejscu, a jednocześnie „zabijają” mniejszy handel. Sprawdź też: .

Co jednakowoż ciekawe, w tym szaleństwie jest jakaś metoda, bo istotnie

Budynki o oryginalnej budowie

Autor: Rob Deutscher
Źródło: http://www.flickr.com

wiele projektów zasługuje na same pochwały. Pozostając przy temacie galerii handlowych, warto wspomnieć o bardzo udanej inwestycji we Wrocławiu – odnowiona Renoma to prawdziwa perła architektury. Co prawda, wybudowana jeszcze przed wojną, w czasach, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), lecz w ostatnich latach podupadała, jednakowoż perfekcyjna renowacja spowodowała, że budynek ten otrzymał kolejne życie. Tak samo przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jeden z budynków Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat projekt to bardzo współczesne dzieło, postawione od podstaw.

Powstałe od zera zachwyca fachowców z wielu krajów. Ponadto, wielkie ośrodki miejskie zdecydowanie rozszerzyły swoją ofertę w zakresie miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko sprawia, że oferta miejska w zakresie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Tak samo, dostęp do powierzchni biurowych, w których jesteśmy w stanie prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowoczesne, klimatyzowane i z dostępem do internetu- >>>. W większych ośrodkach miejskich oferowane są także szkolenia, które prowadzone są we wspaniałych, na najwyższym poziomie, warunkach (na przykład, sale konferencyjne we Wrocławiu.