Pracowałeś za granicą? Sprawdź nasz artykuł – być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

Posted on: 11 maja 2022, by :
W obecnych czasach praktycznie nie ma nic dziwnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się ukryć, że perspektywy finansowe w naszym państwie, w szczególności w odniesieniu do młodych ludzi, nie są zbyt ciekawe. Nic więc dziwnego w tym, że dużo młodych osób decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To znakomity pomysł na zgromadzenie dużej sumy oszczędności, a w dodatku na polepszenie swoich umiejętności lingwistycznych.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również pracujesz lub pracowałeś za granicą, wtedy bez wątpliwości zainteresuje Cię ten artykuł. Okazuje się bowiem, że wiele osób płaci jednocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to zazwyczaj z nieuregulowanych przepisów prawnych, jednak zawsze w takich wypadkach możesz ubiegać się o zwrot niepotrzebnie nadpłaconego podatku.

To unikalne źródło zapewne będzie dla Ciebie interesujące, ponieważ są w tamtym miejscu informacje analogiczne do tych, które widzisz tu.

Warto znać swoje prawa w tej sprawie, bowiem zazwyczaj okazuje się, że chodzi o całkiem spore sumy.

Zwrot podatku z zagranicy określony zwykle jest w państwowych przepisach prawnych. Powinieneś poszukać konkretnych informacji na temat zwrotu podatku w państwie, w którym pracowałeś, w sieci (albo zajrzeć na ). Najczęściej jednak przepisy te wyglądają podobnie – dlatego opiszemy pokrótce tę możliwość na przykładzie Irlandii.O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to bez wątpienia nader istotna wiadomość, którą trzeba zapamiętać. Jeśli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym czasie, wówczas nie będziesz mógł już domagać się zwrotu opłaconego podatku.

Co równie ważne, o zwrot podatku możesz ubiegać się tylko za lata podatkowe, które już się zakończyły. Wynika to oczywiście ze specyfiki kwestii jaką są podatki – urząd skarbowy właściwie każdego kraju musi mieć odpowiednią ilość czasu na to, żeby sprawdzić zeznanie podatkowe każdego pracownika – dopiero na tej podstawie dopuszczalne jest zrobienie zwrotu. Dowiedz się więcej:

Warto również podkreślić, że dużo krajów niestety przewiduje dość skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić tych, którzy niezbyt dobrze znają się na przepisach do ubiegania się o swoje prawa. Jeżeli zatem nie czujesz się zbyt mocny w takich kwestiach, wówczas możesz zwrócić się po poradę do bardziej doświadczonych osób. Na rynku działa dużo firm, które za niewielką opłatą są w stanie odzyskać należne Ci pieniądze. To na pewno znakomite rozwiązanie także dla zabieganych osób.