Wycieczka piesza dokładnie określonymi trasami turystycznymi w paśmie Ślęży to wyśmienity pomysł na ruch poza domem.

Posted on: 23 listopada 2022, by :
Nie ma nic fajniejszego niż czynne spędzanie wolnego czasu. Rajd rowerowy w paśmie Góry Ślęży to fantastyczne połączenie sportu i relaksu. Masyw Ślęży to składająca się z granitu grupa wyniesień, znajdująca się niecałe 40 km na południowy-zachód od Wrocławia.

góry rankiem

Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com
Trzy podstawowe, umiejscowione obok siebie wierzchołki to: Ślęża Wieżyca i Radunia. Wzgórza pokryte są lasami mieszanymi -świerk, buk, dąb, sosna, brzoza. Drzewostan jest konsekwencją sztucznych nasadzeń. Dawniej znajdowały się tu pastwiska. Ślęża i okolice są bardzo atrakcyjne dla wrocławian, przypomina prawdziwe góry i położona jest o wiele bliżej niż pobliskie pasmo Sudeckie – Góry Sowie. Na miejscu jest wypożyczalnia rowerów górskich. Wytyczone są tutaj dwa szlaki rowerowe: dla amatorów i trudniejszy – górski.

Ślęża to bardzo ładna góra, wznosząca się w kształcie stożka ponad okalające ją równiny.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (https://naturalhotel.pl/restauracja), która również Cię się spodoba.

Widoczna jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów na terenie Dolnego Śląska. Metoda oznakowania tych szlaków jest wzorowa. Jeżeli dodamy do tego gęstą sieć tras pieszych i nieoznaczonych ścieżek, to okaże się, że Ślęża łącznie z blisko położonymi Wzgórzami Oleszyńskimi i Kiełczyńskimi, oferuje mnóstwo możliwości górskiej jazdy na rowerze dla wszystkich bikerów ale również dla uwielbiających piesze wędrowanie: od początkujących do zaawansowanych i marudnych. Cały ten obszar stanowi Park Krajobrazowy zatwierdzony w 1988 roku. Wierzchołki Ślęży i Raduni objęte są ścisłą ochroną. Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów, zaproponowało dwa szlaki rowerowe łączące Wrocław i Ślężę. Przebycie tam i z powrotem to ponad 80 kilometrów. Wyzwanie nie tylko wypoczynkowe ale i wyczynowe. Znajdź więcej szczegółów

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Gwarantuje odetchnięcie od wyboistych dróg, którymi zazwyczaj przebiega niebieska trasa rowerowa, jak również piękne krajobrazy Ślęży z bliskiego ujęcia, inne od tych oglądanych z równin u podnóża masywu. Pomimo wszystko, przepiękne krajobrazy i przyjemne przemęczenie po powrocie do domu, to walory takiego wypadu za miasto. Wokół góry Raduni, wzdłuż granicy rezerwatu, wiedzie wygodna droga gruntowa. Mamy natomiast kilka wyjść okrążenia Ślęży u jej podnóża. Ślęża jest miejscem tłumnie odwiedzanym w ciągu całego roku, stanowiącym wyśmienity punkt widokowy na Sudety – szczególnie Gór Sowich i Nizinę Śląską z pobliskim Jeziorem Mietkowskim i nieco dalej położonym Wrocławiem. Trasa rowerowa wokół góry Raduni może być świetnym dodatkiem niebieskiego szlaku rowerowego wokół Ślęży.