W jakich sklepach zrobić zakupy w Krakowie?

Posted on: 14 września 2023, by :
Do Krakowa najczęściej przybywamy w charakterze turysty, ale coraz większa liczba osób przyjeżdża do tego niezwykle nastrojowego miasta także po to, żeby coś sobie kupić. A oferta handlowa krakowskich sklepów jest zaskakująco różnorodna i powoduje, że można tutaj nabyć wszystko, od odzieży używanej, po kosztowne propozycje cenionych na całym świecie stylistów mody.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Już w momencie dojechania do Krakowa, staje przed nami sławetna Galeria Krakowska, skomunikowana z budynkiem dworca kolejowego oraz z dworcem PKS. W galerii zastaniemy około 260 sklepów znanych firm oraz sklep spożywczy. Możemy tu zrobić zakupy np. w sytuacji, gdy czekamy na pociąg, który będzie mieć większe opóźnienie. Jeśli wybieramy się na zakupy w Krakowie, możemy wybrać się także do jednej z wielu pozostałych galerii handlowych, jak na przykład Galeria Kazimierz, Bonarka City Center, lub Kraków Plaza. Jednak, gdy przebywamy w tym romantycznym, pełnym zabytków i kultury mieście, warto zdecydować się na bardziej wyjątkowe zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnym innym miejscu, nawet telefon Maxcom MM850BB.

Zakupy w Krakowie na pewno warto zacząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj nietuzinkowe wyroby rękodzielnicze, oryginalne pamiątki oraz elementy sztuki ludowej. Możemy wybierać wśród niebanalnej biżuterii, wyszywanych chust, precyzyjnych rzeźb i dekorowanych szkatułek. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat i zakupy robi się tu bardzo miło. Następnym klimatycznym miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej.

Nie wahaj się – dużo szczegółów czytaj w serwisie (https://primaveraspa.pl/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli masz jakieś pytania – szybko na nie zareagujemy.

Artyści malarze prezentują tu swoje obrazy, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł słynnych malarzy z przeszłości, jak i sztukę nowoczesną, a nawet dzwonki wietrzne z Ceneo. Jeżeli jesteśmy miłośnikami przedmiotów ekskluzywnych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie handlowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W nich znajduje się kameralny pasaż handlowy, proponujący kreacje od wybitnych projektantów. To okazja do zdobycia nietuzinkowych kreacji na szczególne okazje. Jeżeli poszukujemy produktów żywnościowych, na pewno warto pójść na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze nabyć świeże owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe.