Jaka szkoła – integracyjna czy może zwykła?

Posted on: 15 września 2023, by :
Jaką szkołę wybrać dla dziecka – zwykłą czy może integracyjną? To trudna jak też istotna decyzja. Czym jest integracyjne nauczanie?
Dla kogo są klasy integracyjne? Dla uczniów nie w pełni sprawnych.

spływ

Autor: Wendy Cutler
Źródło: http://www.flickr.com
Ale czy jedynie? Wielu rodziców zdrowych maluchów wyjątkowo zabiega o zapisanie dziecka właśnie do klasy integracyjnej. Dlaczego? Mówią, że w klasie integracyjnej maluchy nauczą się akceptacji a także szacunku dla innych, niezależnie od ich wiedzy, sprawności i wyglądu.

Prezentowany tekst jest niezwykle wciągający? Jeśli również tak uważasz, to wejdź na polecany serwis internetowy (https://byczyparking.pl/parking-pyrzowice-cennik/), który zawiera równie cenne dane.

Pragną bowiem, aby ich dzieci były nie tylko asertywne, lecz i pełne empatii. Idzie więc o integracje z niepełnosprawnymi maluchami.

Jak przedstawia się zwykły dzień? Zdarza się, że w klasie integracyjnej dzień jest inny niż w normalnej klasie, bo więcej się w niej dzieje – poniekąd – obok nauki. Zdarza się, że jest po prostu więcej hałasu a także mętliku. Czasem zdrowe dziecko poświęcić musi własną wygodę na rzecz jednostki niepełnosprawnej. W klasie integracyjnej zawsze trzeba myśleć o możliwościach i potrzebach kalekiego kolegi albo koleżanki, chociażby przewidując sportowe zawody, eskapadę za miasto albo do teatru. Niepełnosprawne dzieci są pod opieką szkolnego pedagoga, lecz nie znaczy to, iż nie są wywoływane do tablicy przez prowadzącego nauczyciela. Maluchy zdrowe zaś zawsze liczyć mogą na pomoc pani pedagog.

Musimy mieć na uwadze, że w integracyjnej klasie każdy uczeń będzie miał takie same obowiązki oraz prawa z zastrzeżeniem, że każdy jest indywidualnością mającą odmienne możliwości psychofizyczne. Klasa integracyjna to doskonały wybór.