Praga w trzy dni? Z nami zobaczysz najistotniejsze miejsca tego niezwykłego miasta, dlatego już dzisiaj rozpocznij przygotowania do podróży

Posted on: 2 lipca 2020, by :
Na pewno często rozważałeś, gdzie pojechałbyś, mając zaoszczędzone pieniądze. Bez wątpienia byłyby to dalsze wyjazdy, np. Pekin lub Nowy York. Nie tylko dalekie podróże gwarantują niesamowite wrażenia, interesujące zabytki i nowe przeżycia. Doskonałym wyborem, który nie potrzebuje takich funduszy, są podróże do naszych sąsiadów, na przykład do Czech. Praga to naprawdę piękne zabytki i miejsca, jakie masz szansę zobaczyć w przeciągu 3 dni.

miasto

Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpocznij od kompleksu zamkowego w Hardczanach, przy jakim mieści się uroczy ogród, w szczególności warty odwiedzin na wiosnę i latem To niewątpliwie największy obiekt w Pradze, cena biletu zaś jest zależna od tego, jak dużo planujemy zwiedzić. Drugim obiektem jest Most Karola, mający 30 rzeźb. Mieści się tutaj również żelazna brama, tuż obok pomnika Św. Jana Nepomucena, na jakiej można zostawić swoją kłódkę z imionami. To most osób zakochanych, więc kluczyk do kłódki należy wrzucić do Wełtawy. W Pradze nie brak też muzeów, a ogromne wrażenie robi Muzeum Żydowskie. Osobno należy zapłacić za bilet do synagogi.

Praga

Źródło: www.orlicatravel.pl

Jeżeli cenimy zabytki powiązane z religią, nie możemy pominąć Kościoła Św. Mikołaja, który po prostu zapiera dech w piersiach. Jest rzeczywiście niepowtarzalny, a od patrzenia się na znajdujące się na suficie freski aż rozboli głowa, gdyż nie można odwrócić od nich wzroku. Znakiem charakterystycznym dla Pragi jest oprócz tego Vysehrad. Dzięki temu, iż na przystankach autobusowych oraz kolejowych odnaleźć można mapy, a także można je dostać bezpłatnie w punktach informacyjnych, nie będziemy mieć trudności, by dotrzeć do każdego z przedstawionych miejsc. Warto zakupić bilet całodobowy, by nie przejmować się dokupowaniem biletów w ciągu dnia i dzięki komunikacji miejskiej dotrzeć do każdego miejsca.

Praga to nie jedyne miasto warte odwiedzenia. Z bliższych kierunków może nam również pasować Genewa w Szwajcarii. To miasto międzynarodowe, gdzie tak naprawdę trudno jest spotkać osobę, która ma szwajcarski paszport .

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie interesującego? Super, ta strona www części zamienne do autobusów na pewno będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż przeczytasz tam wiele tego typu danych.

Prawie połowa osób ma inne pochodzenie oraz choćby dlatego warto zobaczyć na własne oczy ten kulturowy miks.