W jakim miejscu spędzić wakacje na terenie Polski? Pieniny są doskonałe!

Posted on: 8 maja 2022, by :
Wprawdzie do lata jeszcze niemało czasu, ale warto już teraz pomyśleć o tym, gdzie udać się na swój wakacyjny urlop. Aby czas okazał się naprawdę udany, wcale nie należy od razu udawać się do Egiptu czy Grecji. Także w Polsce nie jest mało zachwycających swoją urodą miejsc. Wśród nich obecne są Pieniny oraz położona u ich stóp Szczawnica – miejsce idealne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny położone są w południowej części Polski. To jedyne w Polsce góry, które mają tak bajkowy charakter. Ich największy urok tkwi w cieszącym się ogromną popularnością Przełomie Dunajca, który płynie przez szczyty gór. Pieniny oferują naprawdę dużo nie tylko tym, którzy planują urlop spędzić na szlaku. Miasta takie, jak Szczawnica to rozmaite pensjonaty oraz doskonała atmosfera oraz cudowny klimat. Liczne pensjonaty Szczawnica oferuje w rozmaitych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Różne pensjonaty Szczawnica które proponuje to miejsca perfekcyjnie dla rodzin z dziećmi czy par, które poszukują odpoczynku i wyciszenia. Pensjonaty znajdują się na naprawdę wysokim poziomie – zastać można w nich porządek, a pokoje są świetnie urządzone. W Szczawnicy znajdują się pensjonaty, w których pokoje mają oddzielne łazienki oraz takie, w których łazienka znajduje się na korytarzy. W tym drugim wypadku spodziewać można się niższej ceny. Szczawnica to coś więcej niż tylko pensjonaty.

Znajdują się tu także domki (dużo tu Grzybowo domki) Pieniny zaś bajkowo nad nimi górują. Chcąc wyszukać domek idealny na nocleg, warto wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło „domki Pieniny”. W mgnieniu oka uda się nam uzyskać wiele wyszukiwań, dzięki którym znalezienie wyśnionego domku naprawdę nie okaże się trudne.

Przełom Dunajca jest z całą pewnością największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Każdy, kto decyduje się tu spędzać urlop powinien wybrać się na spacer drogą, która biegnie przy samym Dunajcu. Podczas spaceru można obserwować tratwy z turystami i wiosłującymi flisakami. Taki rejs to bez wątpienia ogromna atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym wiodącym na Trzy Korony – to również wielki atut tego miejsca. Nie można zapominać również o słynnej Sokolicy, na której szczycie znajduje się najbardziej znana sosna w Polsce. To ona znajduje się na znacznej części pocztówek z tej części kraju.