Kraków – dawna stolica królów polskich – co należałoby zwiedzić w tym mieście?

Posted on: 6 maja 2022, by :
Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miejscowościach jest tak ogromna ilość atrakcji i zabytków. Do tego miasta można przyjechać na jedno popołudnie, i przez ten czas zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Ale aby dokładnie poznać to miasto, jego wszystkie zakątki i tajemnicze miejsca to należy sobie zapewnić przynajmniej kilka dni. I na pewno będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

ulica

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Duża część turystów rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (zobacz). Nie powinno to być dziwne, bo w końcu własnie tam jest największa ilość znanych zabytków. Koniecznie trzeba odwiedzić stoiska oferujące pamiątki w środku Sukiennic, zrobić sobie pamiątkową fotografię przy pomniku Adasia i zmówić modlitwę w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można starymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, gdzie na odwiedzających oczekuje Zamek, Katedra i grota, w jakiej przed wiekami chował się ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków zwiedzać można samodzielnie, wystarczy zarezerwować jakąś kwaterę, kupić dobry przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku osób, które mogą mieć parę dni na spędzenie w Krakowie będzie to bardzo dobre rozwiązanie, bo można szczegółowo rozplanować miejsca do zwiedzania, zakupić znacznie wcześniej bilety i wejściówki i spokojnie delektować się tym wspaniałym miastem. Jednak Kraków to miejsce, do jakiego przyjeżdża każdego dnia setki wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu turyści przeważnie decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (ciekawe informacje). Taka forma poznawania Krakowa także będzie miał sporo zalet, dobry przewodnik może przekazać sporo ciekawostek o odwiedzanych obiektach.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie – poczytaj tu (https://www.coraltravel.pl/last-minute/hiszpania/) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, to żeby miało to efekty, to trzeba przybyć do tego miasta na parę dni.