Zwiedzanie Gdańska

Posted on: 5 października 2021, by :
Jeśli planujesz urlop nad Bałtykiem, to oprócz wylegiwania się na plaży i moczenia się w morzu, koniecznie zdecyduj się na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co oglądać! Gdynia, Kołobrzeg albo Sopot kuszą wieloma atrakcjami, ale prawdziwą perłą jest Gdańsk.

To magiczne, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Kusi nie tylko dwudziestoma kilometrami pięknych plaż oraz szumem fal morskich, ale i wieloma zabytkami, galeriami i muzeami.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do oferty (https://www.kasprowy.pl/) !

Obligatoryjnym punktem programu zwiedzania powinno się stać Westerplatte – miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym dziś mieści muzeum.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zwiedzić również Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz przespacerować się malowniczym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepikami z wieloma gadżetami, wśród których królują słynne na całym świecie przedmioty i biżuteria z bursztynu bałtyckiego. Szczegóły: .

Gdańsk to prawdziwy eden dla fanów kultury – obfituje w festiwale, wydarzenia muzyczne, spektakle na ulicy i wystawy.w witrynie kambodża wycieczki kambodża wycieczkiRównież maluchy spędzą w Gdańsku miło czas, nie tylko konstruując fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ogród zoologiczny w Oliwie. Po całym dniu pełnym wrażeń najlepiej zrelaksować się w cudnych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz na porywającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To niejedyne atrakcje i zabytki Gdańska. To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wycieczka do Gdańska zapewne będzie niezapomnianą przeżyciem dla