Zwiedzanie Gdańska

Posted on: 10 października 2018, by :
Jeśli planujesz urlop nad Bałtykiem, to oprócz wylegiwania się na plaży i moczenia się w morzu, koniecznie zdecyduj się na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co oglądać! Gdynia, Kołobrzeg albo Sopot kuszą wieloma atrakcjami, ale prawdziwą perłą jest Gdańsk.

To magiczne, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Kusi nie tylko dwudziestoma kilometrami pięknych plaż oraz szumem fal morskich, ale i wieloma zabytkami, galeriami i muzeami. Obligatoryjnym punktem programu zwiedzania powinno się stać Westerplatte – miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym dziś mieści muzeum.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zwiedzić również Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz przespacerować się malowniczym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepikami z wieloma gadżetami, wśród których królują słynne na całym świecie przedmioty i biżuteria z bursztynu bałtyckiego. Szczegóły: http://mng.gda.pl/edukacja/.

Gdańsk to prawdziwy eden dla fanów kultury – obfituje w festiwale, wydarzenia muzyczne, spektakle na ulicy i wystawy. Również maluchy spędzą w Gdańsku miło czas, nie tylko konstruując fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ogród zoologiczny w Oliwie. Po całym dniu pełnym wrażeń najlepiej zrelaksować się w cudnych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz na porywającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To niejedyne atrakcje i zabytki Gdańska. To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wycieczka (więcej tu: www.lot.com) do Gdańska zapewne będzie niezapomnianą przeżyciem dla