Czy opłaca się zapisać dziecko do harcerstwa?

Posted on: 11 września 2020, by :
„Chcę się zapisać do harcerzy” – to zdanie usłyszał niechybnie niejeden rodziciel. Trudno jednakże podjąć decyzję, jeśli zupełnie nie wiemy, czego nasz maluch tak właściwie może się tam nauczyć.
Naturalnie, wszyscy łączymy tą organizację, mundur, niektóre ceremoniały, ale nie zawsze jest jasne, czym tak naprawdę zajmuje się owa zbiorowość.

wizy

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo to wolontariat. Nikt nie nagabuje nikogo do członkostwa, decyzja powinna podjęta być przez osobę, która pragnie zasilić szeregi ZHP. Najczęściej młode osoby mają ogrom werwy, olbrzymią chęć pomocy, motywację do działania oraz przede wszystkim naprawdę dużo radości. Stąd też nic w tym dziwnego, iż pragną to wykorzystać. Jeśli wybiorą w owym celu harcerstwo – doskonale. Dzięki uczestnictwu w przeróżnych akcjach latorośl uczy się odpowiedzialności, chłonie również dużo wartości. Dziecko często uczy się być po prostu dobrym człowiekiem, a to wszak bardzo istotne.
Dzięki harcerstwu młody człek poznaje mnóstwo wartościowych osób, wśród których może znaleźć kompanów na całe życie. W trakcie obozów harcerskich ich uczestnicy uczą się samodzielności. Zazwyczaj obóz (obozy letnie wielkopolska) znajduje się w centrum lasu, dzięki czemu latorośl dowiaduje się, w jaki sposób obcować z przyrodą i poznaje ją. Takie wydarzenia pomagają też w radzeniu sobie z przeróżnymi bojaźniami i nieśmiałością.

Prócz tego obozy harcerskie to przede wszystkim świetna zabawa, wSPAniali, zgrani ludzie a także fantastyczne przygody, które pozostaną w pamięci na istotnie długi czas. Nabądź więc potomkowi mundurek harcerski, w wypadku dziewcząt konieczna jest spódnica harcerska oraz zapisz je.