Dokąd na zasłużony wypoczynek?

Posted on: 20 maja 2020, by :
W ostatnim czasie widać prawdziwy boom na Tajlandię, która właśnie o owej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku a także na rajskie plaże sprawdźcie, jak zaplanować wakacje, ażeby nie przepłacić.
Podczas, kiedy skuta mrozem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu.

Dokładnie dlatego będzie to optymalny czas, ażeby wybrać się w podróż do dalekiej Azji Południowo-Wschodniej a także wypocząć od szalejących w Europie zamieci śnieżnych.

Być może interesujące będą dane, które posiada proponowana strona www (http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-wroclaw-dolnoslaskie/). Jeżeli chcesz zgłębić więcej, to wejdź tutaj i dokładnie sprawdź tamte wiadomości.

Od listopada do połowy lutego w Tajlandii dominuje pora sucha oraz ciepła, najbardziej przyjazna dla tułacza. Nie będzie tak upalnie jak w letnich miesiącach i, co najistotniejsze, rzadko pada deszcz. Jednym słowem, jest to idealna aura na SPAcery po rajskich plażach, trekking po porośniętych bujną roślinnością parkach narodowych, zwiedzanie niepospolitych buddyjskich świątyń jak też poznawanie egzotycznej cywilizacji a także smaków odległej Azji.

Ten odpowiedni serwis (http://www.coraltravel.pl/wakacje/meksyk) ma dane, które omawiają dany wątek, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Jeżeli idzie o wakacje Tajlandia będzie doskonałym wyborem.

Białystok nocą

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

W Tajlandii, inaczej aniżeli na Starym Kontynencie, wyróżnia się 3 pory roku: suchą i gorącą (marzec-maj, zaś temperatura powietrza nierzadko przewyższa 40 stopni Celsjusza), gorącą oraz wilgotną (zachodzi od czerwca do października, a wilgoć powietrza oscyluje w granicach 98%) oraz trwającą aktualnie porę ciepłą i suchą, gdy to temperatura przypomina tę, która zachodzi w lecie w Europie. Optymalna pora na wycieczkę do Tajlandii zaczęła się w listopadzie i potrwa do końca lutego.

Właśnie w tym okresie można radować się pełnym słońcem, relatywnym brakiem opadów i miłą dla zwiedzania jak też odpoczynku temperaturą. W tym czasie rekomendowana również jest wycieczka do Ziemi Świętej.