Każdy z nas marzy o egzotycznych podróżach – jeśli ciekawią nas stare kultury, to należy odwiedzić kraj Inków

Posted on: 10 października 2018, by :
Jeśli podczas zajęć z geografii i historii w szkole myśleliśmy o podróży do Ameryki Południowej, to zapewne nadszedł czas, by spełnić swoje marzenia.
Czasami myślimy o dalekich wyprawach i niestety zostawiamy je wyłącznie w sferze zamiarów.

Zbliżacz podróżniczy

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Zawsze są w naszej głowie niczym niezrealizowany plan. Może więc trzeba przerwać ten magiczny krąg i naprawdę zdecydować się na wyprawę na drugi koniec świata. Rewelacyjnym wyborem może być Peru. Jest to kraj w Ameryce Łacińskiej, który jest bardzo bezpieczny, ale również stosunkowo tani. Jeżeli więc baliśmy się, że wycieczka będzie kosztowała majątek, to możemy się przyjemnie zdziwić. Kraj ten ma dużo znanych atrakcji. Oczywiście, najistotniejszą jest Machu Picchu. Co roku to magiczne oraz piękne miejsce odwiedza masa turystów. wizyta tam zapiera dech w piersiach na pewno tak bardzo, że wspomnienia tego dnia będą w naszym sercu na zawsze. Poza różnymi starożytnymi budowlami, Peru ma do zaproponowania o wiele więcej. Spotkamy w tym kraju na pewno sympatycznych ludzi, którzy będą z nami rozmawiać oraz uśmiechać się do nas. Spróbujemy wyśmienitego jedzenia, które będzie odmienne od tego, co pamiętamy z naszego kontynentu. Na pewno spróbujemy także najpyszniejszej Yerba Mate, jaką piliśmy do tej pory. W końcu, będziemy mieli możliwość na własnej osobie doświadczyć tego, co powszechnie nazywa się – inną kulturą.

Musimy otworzyć się na nowe oraz chłonąć wszelkie wrażenia. Trzeba czerpać z naszej wycieczki pełnymi garściami i przywieźć do Polski niesamowite wspomnienia.