Czy wyprawa do południowych krajów to najlepszy pomysł na wczasy? Zobacz nasze propozycje

Posted on: 9 lipca 2023, by :
Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z potencjalnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wypad wcale nie musi być drogi, głównie gdy uświadomimy sobie fakt, iż ceny w Polsce także nie należą już do najniższych. Minęły raczej nieodwracalnie czasy, kiedy prawie każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego planowania i liczenia wydatków nad choćby nasze morze czy w góry

.

Wycieczka do Indii

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie ceny w ogromnej większości miejscowości wypoczynkowych są spore i odbiegają bardzo od tych cen, jakie obowiązywały przed 2000 rokiem, kiedy za ok. 20 zł można było odnaleźć dobre miejsce noclegowe, wcale nie w najgorszym hotelu. Jeżeli rozważymy aspekt ekonomiczny, może się okazać, że upragniona Rodos czy chociażby Majorka wcale nie przekracza naszych możliwości.

Wyjazd do ciepłych krajów to jeden z najznakomitszych sposobów na udane wakacje. Możemy skorzystać z propozycji wielu poważanych biur podróży, które posiadają w asortymencie setki podróży nie tylko do wybitnie kurortowych krajów jak Tunezja – , ale również w takie miejsca, które – jak choćby Hiszpania – przyciągają uwagę dopiero od niedawna. Warto pamiętać wybierając cel podróży o tym, że w niektórych krajach południowych, które nie tak dawno przeszły poważny kryzys ekonomiczny (jak Grecja) możemy natrafić na naprawdę korzystne ceny.

Dodatkowo na korzyść podróży na południe Europy świadczy to, że można zorganizować podróż własnym samochodem i obejrzeć wraz z bliskimi kilka innych, pięknych krajów. Taka opcja jest także możliwa dla osób samotnych – dzięki rozmaitego rodzaju serwisom turystycznym można ogłosić swój wyjazd w dane miejsce i wziąć ze sobą kilka osób, które będą w zamian uczestniczyć w kosztach przejazdu. Takie rozwiązanie sprawia, że podróż – https://www.coraltravel.pl/ – nawet w dalekie zakątki Europy staje się rzeczywiście niedroga – wystarczy koszt paliwa podzielić na np. 4 uczestników wyjazdu.

W rezultacie podróż do egzotycznych krajów jest dziś znacznie tańsza niż jeszcze do niedawna – możemy wybrać się choćby do Hiszpanii albo własnym pojazdem, albo skorzystać z oferty biura turystycznego. Najistotniejszym argumentem może być to, że ceny w tych krajach są niewiele wyższe, niż w Polsce.