Parę przydatnych informacji dla osób, które planują jakąś wycieczkę w góry.

Posted on: 18 stycznia 2022, by :
góry są przepiękne, lecz jednocześnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Nawet do jednodniowej wycieczki należy się należycie przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś poważniejsze wyprawy.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiednie buty, muszą być one wygodne, ale jednocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Doskonale będzie się tu sprawdzać wysokie obuwie trekkingowe, ich cholewka będzie zabezpieczała przed uszkodzeniami kostki, a dzięki grubej podeszwie będzie się wygodnie chodzić po kamieniach. Niestety nadal można spotkać osoby wybierające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiej nieodpowiedzialności należy się wystrzegać. Poza butami warto zwrócić uwagę na resztę odzieży, jaka też ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu chodzenia.
Koniecznym elementem wyposażenia na wyjście w góry powinien być cieplejszy polar i nieprzemakalna kurtka.

Czy ta porada wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeśli tak, to przeczytaj ten bardzo w serwisie (https://www.hotelmikolajki.pl/biznes/sale-konferencyjne). On zapewne także jest wart przeczytania.

Pogoda w górach jest kapryśna i trzeba się zabezpieczyć na rozmaite okoliczności. W czasie chodzenia powinno się zadbać o to, aby unikać pocenia się, z tego też powodu ważnym elementem wyposażenia jest dobra bielizna termoaktywna. Bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli na przykład koszulki icebreaker, wykonane są one z odpowiedniego materiału gwarantującego wysoki komfort noszenia. Całe niezbędne wyposażenie trzeba będzie gdzieś nosić, więc przyda się także jakiś pojemny, praktyczny plecak.

Jeżeli wyjście miałoby być na parę dni, to warto pomyśleć o porządnym namiocie, jeżeli ktoś planuje taki ze sobą nosić, to warto przypilnować tego, żeby był odporny na deszcz, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.