wakacje

Jakiego rodzaju sprzęt należy zabrać na wyprawę w góry

buty do wspinaczki górskiej
Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Wykorzystywanie wolnego czasu na łonie natury to wciąż cieszący się dużą popularnością pomysł na wakacje lub też parę dni wolnego. Sporą pochwalić mogą się nasze rodzime góry, od tych najbardziej obleganych a więc Tatr, po Karkonosze, Beskidy bądź też Bieszczady

Tags: deszcz, góry, obuwie, plan, wakacje

Nad polski Bałtyk do Rowów - zestawienie sugestii

Wakacje nad morzem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach polskie wybrzeże Bałtyku jest równie atrakcyjne jak kurorty nadmorskie w pozostałych krajach. Bo jednak często cudze zachwalamy a tego, co u nas nie znamy. Nie jest to odpowiednie myślenie, bo naprawdę powinniśmy znać to, co posiadamy niemal pod nosem.

Tags: miejscowości, urlop, wakacje, wczasy, wypoczynek

Interesujące usługi udostępniane przez niemieckie biura podróży

kuba wakacje
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo wielu Polaków korzysta z nowych możliwości, gdy chodzi o organizację idealnych wczasów. Ostatnio popularne są wyjazdy proponowane przez niemieckie biura turystyczne, bowiem zazwyczaj jest to związane z wyjątkowo atrakcyjnymi ofertami pod kątem finansowym.

Tags: oferta, wakacje, wyjazd

Co interesującego zaproponować może Południowa Afryka, najważniejsze wiadomości o wyjazdach do RPA

wakacje
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Urlopy w daleko położonych, egzotycznych miejscach cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Od pewnego czasu popularność tę zyskują południowo afrykańskie kraje, proponującą przygodę, której nie doświadczy się w żadnym innym miejscu. Najdalej od naszego kraju leży RPA, niedawno jeszcze kraj ogromnych podziałów społecznych i bardzo burzliwych relacji wewnętrznych.

Tags: sport, turysta, wakacje

Wyjazdy studenckie świetną sposobnością do wspólnej integracji

Studenci podczas wykładu
Autor: Thomas Galvez
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko przed rozpoczęciem roku studenckiego planowane są rozmaite wyjazdy studenckie, jakich głównym celem jest łączna integracja. Takie wyjazdy są urządzanie przeważnie dla pierwszego roku studiów. Osoby, jakie dopiero mają rozpocząć naukę na studiach nieraz czują się osamotnione, nie wiedzą nic a nic o uczelni czy osobach, z jakimi będą studiować.

Tags: nauka, studia, wakacje, wyjazdy

Miejsca na świecie, które z pewnością człowiek miałby chęć poznać.

madagaskar
Autor: Stephan Waeber
Źródło: http://www.flickr.com
Są miejsca na świecie, jakie bez najmniejszej wątpliwości da się uznać za takie, które przyciągają innych swoją aurą tajemniczości. To przecież te miejsca bardzo często wybierane będą przez osoby, które wyznaczają sobie za punkt nadrzędny większe poznawanie otaczającej rzeczywistości. Turyści posiadają przeświadczenie, iż jeśli znajdą terytorium na którym mogą dostrzec coś niebywałego, to w takiej sytuacji utkwi im to w pamięci.

Tags: ludzie, Madagaskar, turyści, wakacje, wybranie się, wycieczki, wyjazd

W które miejsca należałoby wybrać się na wakacyjny wypoczynek?

Kudowa Zdrój
Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Okres wakacyjny na pewno jest przez nas bardzo mocno wypatrywany. Kiedy wreszcie po długim czasie oczekiwania możemy wybrać się na zapracowany urlop, wielu z nas oddycha z ulgą. W tym miejscu wskazane jest zaakcentować, że udane wakacje w sporej mierze zależą od wyselekcjonowanego przez nas miejsca odpoczynku. W naszym kraju możemy znaleźć stosunkowo wiele propozycji wakacyjnego wyjazdu, pomimo tego nie wszystkie z nich powinniśmy brać pod uwagę. Dużo w tym temacie zależy od naszych wyczekiwań, które jak znakomicie wiemy bywają niezmiernie różnorodne.

Tags: kwatery, wakacje

Kraje, gdzie warto pojechać na urlop

wakacje
Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie się wybrać w czasie wakacji - to problem wielu ludzi zaczynających planować urlopowy wyjazd. Te dwa tygodnie, jakie wszystkim pracownikom się należą, powinno się wykorzystać na porządny wypoczynek. Dzięki temu można nabrać sił i energii na następne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeżeli tylko się ma takie możliwości, to najkorzystniej wyjechać gdzieś dalej, wyłączyć komputer i telefon i podczas wyjazdu zajmować się tylko odpoczynkiem.

Tags: egzotyka, góry, morze, turysta, wakacje

Organizowanie wypoczynku. O jakich kwestiach musimy pamiętać?

wakacje nad morzem
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się pora letnia zastanawiamy się nad wyjazdem gdzieś daleko, jak najdalej od miejsca pracy oraz sąsiadów. Analizujemy katalogi biur podróży, znajdujemy krótsze, bardziej długie wypady wakacyjne, jedne w rozsądnych cenach, inne za drogie dla nas. Oceniamy program takich wycieczek i tu trafiamy na pierwszy zgrzyt. Wszystko jest zaplanowane z góry na dół, a my pragniemy większej dawki swobody. Co w takim przypadku zrobić? Najlepiej zaplanować własną wycieczkę!

Tags: hotele, państwa, samochód, wakacje

Wakacje poza granicami kraju - w kierunku pięknej Turcji

Turcja
Autor: Grzegorz Jereczek
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie sporo osób decyduje się na spędzenie wakacji za granicą. Ceny nad morzem Bałtyckim są czasami tak wysokie, że zagraniczny wyjazd do ciepłego miejsca można mieć praktycznie za darmo. Kiedy Ty również zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wolne na pewno powinieneś rozważyć spędzenie tego czasu za granicą.

Tags: Turcja, wakacje